Kurs spadochronowy dla odważnych

Wszyscy ci, którzy marzą o lataniu i fascynują się lotami samolotem, bardzo często chcą zrobić sobie kurs spadochronowy. To dość specyficzne hobby, które wymaga sporej odwagi, a także zaufanego miejsca, gdzie zostaniemy dobrze przeszkoleni do samodzielnych skoków.

Jakie są kursy spadochronowe?

AFF (inaczej Accelerated Freefall) to specjalna metoda szkolenia spadochronowego, która w bardzo szybki, a także bezpieczny i skuteczny sposób uczy wykonywania skoków ze spadochronem. Głównym założeniem tej dość znanej metody nauki jest to, aby przekazywać niezbędną wiedzę teoretyczną oraz wykonywać pierwsze skoki spadochronowe zawsze w asyście dwóch lub jednego instruktora. W trakcie szkolenia oraz skoku z instruktorem kursant po otwarciu spadochronu samodzielnie kontynuuje lot w kierunku wyznaczonego miejsca lądowania. Co ciekawe, wiele szkół oferujących kursy spadochronowe wprowadza coraz to nowsze udogodnienia, a wszystko po to, by kursanci byli jak najlepiej przygotowani po kursie spadochronowym do samodzielnych skoków. W niektórych szkołach możliwy jest kurs spadochronowy połączony z zajęciami w tunelu aerodynamicznym. Taka metoda pozwala niektórym osobom na skrócenie czasu trwania części praktycznej kursu, a tym samym na obniżenie kosztów kursu.

Kurs spadochronowy – rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów różnych kursów spadochronowych. Wśród nich wyróżnia się m.in. kursy spadochronowe AFF, które oparte są na programie szkolenia, opublikowanym i zatwierdzonym przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wśród nich wyróżnia się kursy AFF – Standard i Plus. Obydwa kursy mają wspólny program szkolenia, a w wersji Plus kurs jest rozszerzony o zajęcia w tunelu aerodynamicznym.Dostępne są również Kursy AFF Standard. Zwykle kurs ten obejmuje 10 godzin wykładów oraz późniejszy egzamin wewnętrzny. W trakcie kursów prowadzone są zajęcia (ćwiczenia) naziemne na makiecie samolotu i w uprzęży spadochronu, a także skoki ze spadochronem z samolotu (w asyście dwóch lub jednego instruktora). Zajęcia prowadzone są w sposób pozwalający dokładnie poznać cały mechanizm skoków ze spadochronem.

Kurs spadochronowy to niezwykle przeżycie, wymagające odwagi i determinacji, jednak warto spróbować nowych możliwości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here