Majtki na cieczkę dla suczki

Majtki dla psa okażą się przydatne w wielu sytuacjach. Są to między innymi problemy z nietrzymaniem moczu w przypadku psich seniorów, komplikacje po zabiegach operacyjnych bądź w przypadku suczki – plamienia w czasie cieczki. Majtki pozwalają wówczas zapewnić higienę oraz bezpieczeństwo czworonożnemu zwierzakowi. Majtki na cieczkę dla suczki są oczywiście bardzo przydatne, kiedy pies na co dzień przebywa w domu swoich opiekunów. Jest to zatem praktyczny i wygodny produkt, który zapobiegnie zabrudzeniom na przykład mebli, dywanów czy tapicerki.

Bezpieczny i praktyczny produkt

Cieczka u suczki to okres w cyklu rozrodczym trwający około 21 dni i przypadający mniej więcej dwa razy w roku, choć zależy to też od indywidualnych cech czworonoga. W tym czasie może dojść do zapłodnienia suczki. Okres ten może być bardzo męczący dla pupila, zatem właściciel powinien zapewnić mu komfortowe zabezpieczenie. Majtki na cieczkę dla suczki wykonane są z nieprzepuszczającego wilgoci materiału. Mają one przede wszystkim gwarantować dobre samopoczucie zwierzakowi i chronić przed zabrudzeniami otoczenie. Odpowiednio dobrane, zapinane na zatrzask bądź rzep nie krępują ruchów i nie stwarzają dyskomfortu. Wyglądem przypominają pampersy dla dzieci, ale są wyprodukowane w taki sposób, aby dopasowały się do budowy anatomicznej zwierzęcia. Trzeba jednak pamiętać o zdejmowaniu ich, na przykład na spacerze, aby suczka swobodnie mogła załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Z majtkami na cieczkę dla suczki nie trzeba martwić się o niedogodności związane z tym trudnym zarówno dla psiaka, jak i jego właściciela okresem.

Jak przyzwyczaić suczkę do noszenia majtek?

Dla części z czworonogów konieczność noszenia bielizny może okazać się przykrym obowiązkiem. Ważne wówczas, aby stopniowo zachęcić swojego pupila do tego typu produktów. Nie może to być zatem przeprowadzone zbyt gwałtownie, ponieważ zniechęci to zwierzaka. Przyzwyczajenie do majtek to niekiedy czasochłonny proces. Początkowo należy zakładać je tylko na krótko, nagradzając przy tym psiaka za dobre zachowanie, na przykład przy pomocy smakołyków. Z czasem majtki na cieczkę dla suczki staną się czymś normalnym, co nie będzie wywoływało już stresu u psiaka.

Sklepy zoologiczne oferują spory wybór majtek na cieczkę dla suczki, dzięki czemu właściciele różnych ras znajdą model dopasowany do swojego pupila. Warto skorzystać z tego rozwiązania na czas cieczki, ponieważ jest ono skuteczne i pomaga przetrwać ten wymagający okres w życiu suczki.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here