nawóz do traw

Piękny, zielony trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. Gęsty i w pięknym kolorze podkreśli urok pozostałej roślinności. Uzyskanie takiego efektu wymaga jednak sporych nakładów pracy i wiedzy dotyczącej dobrania odpowiedniego nawozu.

Ostre cięcie

Pierwszym krokiem do wymarzonego trawnika jest jego odpowiednie przycinanie. Na wiosnę warto dać mu trochę „oddechu”. Dlatego też przystrzyżenie go na około trzy centymetry będzie najbezpieczniejsze. Gdy na zewnątrz pojawią się pierwsze upały, warto przycinać trawnik na wysokości około pięciu centymetrów. Taki wymiar sprawdzi się także jesienią i zimą. Pod koniec roku bardzo istotne jest również czyszczenie trawnika. Najlepiej zrobić to przy pomocy grabi ogrodniczych. Ten zabieg pozwoli pozbyć się mchu czy gnijących resztek skoszonej trawy.

Wystarczająca ilość wody

Nie jest tajemnicą, że niepodlewane rośliny zaczynają więdnąć. Podobnie jest w przypadku trawników. Nie wymagają one wprawdzie bardzo dużych ilości wody. Należy jednak uważać, aby trawa nie zaczęła żółknąć. Gdy będzie przybierać szarawy odcień, powinien być to znak do uruchomienia zraszaczy.

Coś więcej niż podlewanie

Nawóz do trawy jest niezbędny do jej prawidłowego wzrostu, gdyż zapewnia potrzebne wartości odżywcze. Nawożenie najlepiej rozpocząć już wiosną. Ma to bardzo dobry wpływ na rozkwit zieleni po zimie. Nie oznacza to jednak, że w inne pory roku trawnika nawozić nie należy. Latem dobrze dobrane preparaty pomagają chronić trawę przed wysuszeniem. Jesienią z kolei pozwolą przetrwać roślinom chłodniejsze dni, a wiosną umożliwią szybszy wzrost. Dobór odpowiedniego nawozu ma ogromne znaczenie. Należy dopasować go do fazy wzrostu traw, ich gatunku i oczywiście rodzaju gleby, na jakiej jest posiana.

Pielęgnacja trawnika to nie tylko jego regularne koszenie i podlewanie. Na wygląd trawy wpływa wiele czynników, w tym prawidłowe nawożenie. Im lepiej dobrany produkt, tym więcej ważnych składników odżywczych trafi do rośliny i tym samym wspomoże jej wzrost i piękny wygląd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here