tiul

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak uniwersalnym materiałem jest tiul dekoracyjny. Można stworzyć z niego prawdziwe cuda. Nadaje się przede wszystkim do wykonania oryginalnych dekoracji na różne okazje. Jak zatem go wykorzystać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Wyjątkowe pompony z tiulu

Tiul dekoracyjny nadaje się przede wszystkim do stworzenia tiulowych pomponów. One z kolei sprawdzą się jako fantastyczna dekoracja, ale również zabawka. Pompony można bowiem zawiesić na bożonarodzeniowej choince, wykorzystać w stroiku, rozwiesić w całym domu, wprowadzając kolorowe akcenty albo… zrobić cokolwiek innego. Sprawdzą się nawet rozrzucone na stole w towarzystwie konfetti albo kolorowych kamyczków. Polecamy je chociażby do wykonania oryginalnej dekoracji pokoju na Baby Shower. Takie tiulowe pompony w różowym albo błękitnym kolorze tworzą niesamowitą atmosferę tego typu wydarzenia. Samo ich wykonanie jest natomiast banalnie proste, aczkolwiek nieco czasochłonne. Pompon o średnicy 10 centymetrów zabiera nam z życia jakieś 30-40 minut. Do jego stworzenia wystarczy natomiast tiul dekoracyjny, nitka oraz nożyczki.

Tiul dekoracyjny praktyczny do pakowania

Tiul dekoracyjny jest też doskonałym narzędziem do pakowania prezentów. Polecamy chociażby użycie go w formie „cukierka”. Wystarczy zawinąć prezent, a właściwie zrolować go razem z tiulem, a następnie boki związać, tworząc formę cukierka. To bardzo oryginalny sposób pakowania, który nadaje się do wszystkich przedmiotów o regularnych kształtach. Zresztą tiul przyda się także do upominków o nieco mniej kształtnej formie. Na przykład patelnię na prezent wystarczy zawinąć w tiul, który zepniemy w miejscu rączki. W przeciwieństwie do tradycyjnego papieru do pakowania, tiul nie drze się i nie zgina w nieestetyczny sposób. Sam w sobie jest nadto na tyle dekoracyjny, że nie wymaga dużej ilości wstążek, naklejek lub innych dodatków. Tiul dekoracyjny występuje także w różnorodnych kolorach, dzięki czemu dobierzemy odpowiedni wariant na każdą okazję.

Tiul do ślubnych dekoracji

Tiul dekoracyjny pojawia się też w różnorodnych, ślubnych aranżacjach wnętrz. Stosuje się go do dekorowania kościoła, ale również sali weselnej. Ze względu na jego dużą plastyczność można przy jego użyciu wykonać chociażby kokardki do dekoracji krzeseł przyszłej pary młodej, ławek w kościele, jak i samochodu nowożeńców. Wiele osób sięga również po niego po to, by zapakować oryginalne prezenty dla weselników. Tiul dekoracyjny ma w sobie lekkość i subtelność. Właśnie dlatego zawsze pięknie się prezentuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here