Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do growboxa?

0
307

Powszechnie wiadomo, że do prawidłowego rozwoju roślin niezbędne jest światło. Naświetlanie pomaga im w efektywnym przepływie składników odżywczych i optymalnym wzroście. W zaciemnionych miejscach rośliny rosną powoli, a ich liście więdną. Nie każdy ma w domu odpowiednie warunki do zapewnienia optymalnej ilości światła kwiatom, dlatego dla wielu osób dobrym rozwiązaniem są growboxy i lampy CFL.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem oświetlenia?

W głównej mierze światło dobiera się do rodzaju uprawianych roślin. Przed zakupem określ, jak długiego czasu naświetlania potrzebuje Twoja plantacja. Do prawidłowego wzrostu rośliny wymagają kilkunastu godzin światła, natomiast kwitnienie następuje w momencie, gdy dzień ma podobną długość jak noc. Lampy CFL w różnych barwach mają specjalne właściwości, dzięki czemu zapewniają odpowiednie doświetlenie w małych growboxach dla wielu rodzajów roślin. To doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników.

W czasie uprawiania roślin nie tylko barwa oświetlenia gra dużą rolę, ponieważ równie ważna jest odpowiednia moc urządzenia. Lampa CFL emituje światło działające na zasadzie jonizacji. Doskonale sprawdza się na małych powierzchniach potrzebujących oświetlenia nawet przez bardzo długi czas. Ten typ światła może być wykorzystywany na każdym etapie życia rośliny. Jego działanie wspiera rozwój korzeni, przyspiesza wzrost młodych pędów, późniejsze kwitnienie i owocowanie.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie CFL?

Lampy CFL są nazywane energooszczędnymi ze względu na mały pobór energii niezbędnej do prawidłowego działania. Oprócz mniejszego zużycia prądu zapewniają także oszczędność pieniędzy. Ich żywotność jest znacznie dłuższa w porównaniu do innych modeli żarówek dostępnych na rynku. Należą do grupy niesamowicie prostych w obsłudze urządzeń doświetlających, ponieważ do działania nie potrzebują żadnych dodatkowych akcesoriów. Lampa CFL ma własny system zasilania oraz kompaktową obsługę. Wystarczy tylko wkręcić ją w gwint i włączyć zasilanie.

Oszczędność to nie jedyny plus urządzeń. Lampy CFL nie nagrzewają się, dzięki czemu posiadają wysoką wydajność świetlną i zapewniają korzystną, niezbyt wysoką temperaturę wewnątrz growboxa. Są przyjazne środowisku, dostępne w niskiej cenie, a przede wszystkim znane ze swojej wysokiej skuteczności. Doskonale sprawdzają się zarówno w amatorskich growboxach, jak i bardziej zaawansowanych, wyposażonych w wentylatory kanałowe, filtry węglowe czy programatory czasowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here