Jak wybrać obrączki ślubne

Ślub to dla wielu osób jeden z najważniejszych dni w życiu, a obrączki ślubne są pamiątką, która po tym wydarzeniu zostaje na całe życie. Warto więc wybrać je w bardzo staranny i przemyślany sposób, aby każdego dnia przypominały nam o tym wyjątkowym dniu. Jest to symbol zawartego małżeństwa, dlatego jest to bardzo ważna i szczególna biżuteria zarówno dla pana, jak i panny młodej. Te specjalne dodatki wybiera się na ogół tylko jeden raz w całym życiu, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej pary obrączek, która będzie miłą pamiątką z dnia ślubu.

Klasyczne obrączki ślubne

Idealne obrączki ślubne to takie, które przede wszystkim podobają się parze młodej i są w ich guście. Miłośnicy klasyki i tradycji z pewnością będą chcieli postawić na tak wytworny i elegancki kruszec, jak żółte złoto. Z pewnością jest to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywany do tych wyjątkowych ozdób, ale nie jest to jedyna opcja. Równie elegancko prezentuje się białe złoto, które jest trochę twardsze od żółtego złota. Może być to zaletą dla tych osób, które chcą, żeby ich biżuteria przez dłuższy czas prezentowała się jak nowa. Białe złoto to stop kilku metali, przeważnie złota z niklem, ale spotyka się również stopy ze srebrem lub palladem, które są rozwiązaniem dla osób uczulonych na nikiel. Taka obrączka przypomina swoim wyglądem platynę i pięknie błyszczy. Wybierając materiał wykonania niezwykle ważne jest dobranie takiego, na który nie mamy uczulenia – warto więc przed ostateczną decyzją zrobić próby na uczulenie.

Niezwykle efektownie i elegancko prezentuje się również złoto różowe, które wcale nie jest zarezerwowane jedynie dla kobiet. Na męskiej dłoni także będzie wyglądać bardzo szykownie. Różowe złoto to również stop kilku metali, a różowy odcień to zasługa dodatku miedzi do stopu. Jest to bardzo modny kruszec w ostatnich latach, ponieważ świetnie pasuje na co dzień i doskonale łączy się z inną biżuterią. Można zdecydować się także na inne typy stopów, które mogą dać różnokolorowy efekt, ale równie pięknie będzie wyglądać obrączka wykonana wyłącznie z jednego rodzaju złota. Wybór jak zawsze zależy od osobistych upodobań pary młodej.

Nowoczesne trendy

Jeżeli parze młodej ciężko zdecydować się na jeden model obrączek, można wtedy zdecydować się na wybór dwóch różnych. Obrączki ślubne wcale nie muszą być identyczne – w ostatnich latach bardzo popularne jest wybieranie dwóch różnych, ale podobnych obrączek dla panny i pana młodego. Jest to świetne rozwiązanie dla osób na przykład o różnych charakterach czy stylach. Obrączka dla panny młodej może być nieco bardziej efektowna i ozdobna. Można dodać na nią niewielkie brylanty lub wykonać delikatne, dekoracyjne żłobienia, co na pewno spodoba się kobietom lubiącym nieco bardziej wyrazistą biżuterię. Pomimo pewnych subtelnych różnic obrączki wciąż będą wyglądać podobnie, jeśli wykona je się z tych samych materiałów.

Symbol miłości i małżeństwa

Obrączki ślubne mają być przede wszystkim symbolem miłości i wierności pary młodej. Odpowiednio dobrane będą każdego dnia przypominać małżonkom o łączącej ich przysiędze na całe życie, dlatego tak ważne jest właściwe dobranie tej wyjątkowej biżuterii. Warto wybrać się na poszukiwania nieco wcześniej, aby na spokojnie dokonać tego ważnego wyboru – w końcu jest to pamiątka, które zostanie z młodą parą na całe życie. Ta biżuteryjna ozdoba to coś więcej niż zwykły przedmiot, dlatego powinno się wybrać takie, na które z przyjemnością będzie się patrzeć każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here