Chcesz zabezpieczyć siebie, bliskich, a także swój dom przed ryzykiem włamań i kradzieży? W takim przypadku warto wybrać drzwi antywłamaniowe zewnętrzne. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich doborze?

Zakup drzwi antywłamaniowych nie jest dzisiaj bardzo trudny – możemy znaleźć je łatwo dzięki temu, że oznaczane są odpowiednimi klasami ochrony. Zatem jeśli chcemy wybrać drzwi bezpieczne, musimy zwrócić uwagę na to, czy posiadają one konkretną klasę.

Oczywiście, drzwi antywłamaniowe zewnętrzne możemy dobrać nie tylko pod tym względem, ale również pod kątem wykorzystanych materiałów i ich wzornictwa. Można dopasować je do każdego budynku – tego w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym.

Zgodnie z normą europejską PN-EN 1627:2012 „Drzwi, okna, ściany osłonowe, kraty i żaluzje – Odporność na włamanie – Wymagania i klasyfikacja”, która obowiązuje także w Polsce, wyróżniamy drzwi w klasach od 1 do 6. Nadal możemy spotkać się również z wycofaną kilka lat temu normą polską, która dzieli drzwi na klasy A, B oraz C. Norma europejska jest zatem bardziej dokładna.

Według normy z drzwiami antywłamaniowymi mamy do czynienia, gdy posiadają one klasy od 3 w górę lub C według polskiej normy. Drzwi w klasach niższych są tylko wzmocnione, ale nie posiadają właściwości antywłamaniowych.

Dobre drzwi antywłamaniowe zewnętrzne wyróżniają się przede wszystkim swoją specjalną konstrukcją. Są wykonane z grubej blachy wypełnionej izolacją, posiadają bolce antywyważeniowe, osłony zawiasów, a także wyposażone są w wysokiej klasy zamki. W przypadku drzwi z przeszkleniami stosuje się szyby odporne na próby rozbicia.

Musimy również pamiętać o tym, że poziom ochrony zapewniany przez drzwi antywłamaniowe jest zależny również od ich sposobu montażu. Nigdy nie powinniśmy montować takich drzwi samodzielnie! Istnieje duże ryzyko, że nie osadzimy ich prawidłowo, a przy tym stracimy gwarancję producenta. Gdy chcemy mieć w swoim domu drzwi antywłamaniowe zewnętrzne, musimy zakupić je wraz z fachowym montażem certyfikowanej ekipy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here