Coraz więcej Polaków rezygnuje z zakupu używanych samochodów na rzecz fabrycznie nowych aut. Chociaż nabycie pojazdów z salonu wiąże się z większym wydatkiem, istnieją sposoby pozwalające kupić samochód dużo taniej. Dowiedz się, co możesz zrobić.

Finansowanie samochodu prosto z salonu wiąże się z dużo większym wydatkiem w porównaniu z ceną zakupu pojazdu używanego. Warto jednak pamiętać, że nowe auto oznacza brak kosztów związanych m.in. z częstymi naprawami uszkodzonych części czy wymianą wyeksploatowanych elementów. Jedyne wydatki, jakie musi ponieść właściciel samochodu, związane są z kupnem paliwa oraz ubezpieczeniem. Nowe auto daje również większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Mając tego świadomość, Polacy coraz śmielej korzystają z oferty salonów samochodowych, tym bardziej że finansowanie samochodu może być tańsze niż wskazuje na to cena katalogowa.

Podejmij negocjacje cenowe

Potencjalnego klienta do skorzystania z oferty salonów samochodowych może zniechęcać wysoka cena nowych pojazdów. Niesłusznie. Niektórzy dealerzy są otwarci na negocjacje cenowe – mogą obniżyć swoją marżę do minimum po to, by mieć na swoim koncie sprzedane auto.

Warto pamiętać, że cena katalogowa samochodu nie jest ostateczna i można ją negocjować. Dealer – podczas umiejętnie przeprowadzonej rozmowy negocjacyjnej – może zaproponować upust cenowy, dodatkowe akcesoria (np. komplet opon zimowych, komplet dywaników) lub preferencyjne warunki ubezpieczenia komunikacyjnego w ramach tzw. pakietów dealerskich.

Rozważ kredyt zamiast zakupu gotówkowego

Nawet jeśli jesteś w stanie zapłacić za auto gotówką, rozważ finansowanie samochodu w formie kredytu. Chociaż z ta forma płatności wiąże się z koniecznością poniesienia nieco wyższych kosztów, takie rozwiązanie może okazać się korzystniejsze.

  • Nie musisz inwestować wszystkich oszczędności w samochód – wystarczy, że np. wniesiesz wkład własny na poziomie 10% wartości pojazdu.
  • Jeżeli wybierzesz kredyt balonowy z niską miesięczną ratą, jej wysokość może być nawet o 40% niższa w porównaniu ze standardowym kredytem. Tak działa np. Kredyt SMARTPLAN na nowe auta dostępny w Toyota Banku (RRSO 11,48%).

Niekiedy bywa tak, że finansowanie samochodu bezpośrednio u dealera daje dostęp do kredytów na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu całkowita kwota kredytu do spłaty, nie jest dużo wyższa w porównaniu z płatnością gotówkową.

Skorzystaj z wyprzedaży rocznika

Jeśli chcesz kupić nowy samochód z dużymi upustami cenowymi, wstrzymaj się do momentu pojawienia się tzw. wyprzedaży rocznikowych. To wyjątkowa okazja, dzięki której wybrane modele pojazdów (te, które znajdują się w salonach samochodowych) można kupić nawet kilkanaście tysięcy złotych taniej.

Nowe fabrycznie auto może być dużo tańsze niż wskazuje na to cena katalogowa. Poznaj ofertę dealerów oraz banków i sprawdź, z czyjej oferty warto skorzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here