Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – tak, palety plastikowe są tak samo wytrzymałe, jak i te tradycyjne, drewniane. Można powiedzieć nawet, że są praktyczniejsze i zdecydowanie bardziej higieniczne – a to oznacza, że również branża spożywcza nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania!

Zalety palet z tworzywa sztucznego, na podstawie porównania do palet drewnianych

  • Higieniczność
  • Pierwszą zaletą, o której wspomniano już we wstępie, jest higieniczność. Palety plastikowe są zdecydowanym liderem w tej dziedzinie. Dlaczego? Dlatego, że porównując je do drewnianych, nie odpadają im żadne „plastikowe drzazgi” ani inne kawałki plastiku. Nie zawierają w sobie gwoździ, wkrętów czy innych metalowych elementów – a to daje gwarancję, że nic nie skoroduje ani nie uszkodzi przewożonego ładunku.

    Mówiąc o higienie, warto też zwrócić uwagę na to, że plastik da się łatwo oczyszczać. Nie ma więc mowy o tym, że powstanie na nim – niebezpieczna dla zdrowia – pleśń czy grzyb. Takie palety plastikowe można z powodzeniem dezynfekować i nic im się nie stanie. Nie uszkodzą się, nie zmienią swojej formy. Dlatego też są one odpowiednie do transportowania produktów spożywczych, gdyż w stu procentach spełniają rygorystyczne wymagania stawiane przez prawo odnośnie branży żywieniowej.

  • Ekologiczność
  • Zarówno palety z tworzywa, jak i skrzyniopalety składane, są w pełni ekologiczne. Co to oznacza? Otóż to, że zużytą paletę można w stu procentach poddać utylizacji i przetopić ją na przykład na kolejną paletę lub inny wyrób z tworzywa sztucznego. Taka sytuacja zapobiega powstawaniu góry śmieci, które jedynie zanieczyszczają środowisko.

    Co więcej, palety plastikowe są wykonywane z tworzywa sztucznego. A to oznacza, że ani żadne drzewo, ani żadna inna roślina nie ucierpi. Przyroda zostanie nienaruszona, a to z kolei przełoży się na zdrowie ludzi i zwierząt.

  • Żywotność
  • Skrzyniopalety składane, wykonane z plastiku są bardziej wytrzymałe niż te wyprodukowane z naturalnego drewna. Zwykle palety z tworzywa, przy normalnym stosowaniu w naturalnych warunkach, są w stanie przetrwać nawet do 10 lat! Drewniane nierzadko rozpadają się już po 1 – 2 latach regularnego użycia. Dodatkowo, plastikowe nie wymagają aż tylu napraw i konserwacji, co drewniane. Dlatego też, z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że plastikowe – choć droższe – są bardziej opłacalne.

Gdzie kupić?

Palety plastikowe są do nabycia za pośrednictwem strony . Dostępne są we wszystkich, standardowych rozmiarach, określonych między innymi w normie PN-EN 13698.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here