Jak samodzielnie przefarbować perukę syntetyczną?

0
3282

Wielu naszych czytelników zapewne doskonale zna to uczucie – nabywamy produkt wykonany z włókien sztucznych, przez wiele kolejnych tygodni jesteśmy nim zachwyceni, jednakże któregoś dnia zaczyna nam czegoś brakować, brakuje nam świeżości, niezwykłości…zaczynamy coraz częściej rozmyślać o zmianie. Aby zaspokoić chęć eksperymentów możemy podjąć próbę samodzielnego przefarbowania peruki na kolor, który naszym zdaniem w pełniejszym stopniu podkreśli nasze cechy szczególne oraz sprawi, że wyglądać będziemy jeszcze atrakcyjniej niż dotychczas. Jak tego dokonać?

Aby przeprowadzić podobno ten zabieg stylizacyjny, potrzebować będziemy peruki syntetycznej, której włókna odporne są na ekspozycję na wysokie temperatury, farbę do włosów dedykowaną wyrobom perukarskim oraz garnek. Rozpoczynamy od nalania do niego wody i doprowadzenia jej do wrzenia, po czym do naczynia wlać lub wsypać należy zakupioną wcześniej farbę. Używając metalowej łyżki lub jej podobnego akcesorium kuchennego mieszajmy barwnik przez kilka minut, tak aby uzyskać jednolitą konsystencję oraz zadowalającą barwę mieszaniny. Następnie zdejmijmy garnek z ognia, postawmy na żaroodpornej powierzchni i zanurzmy w jego zawartości perukę. Warto pamiętać, że im jaśniejszy ma być jej kolor, tym krócej powinna mieć ona kontakt z farbą. Warto co jakiś czas wyjmować produkt z garnka i sprawdzać, czy jego odcień odpowiada naszym preferencjom – jeżeli tak, produkt należy odłożyć na ręczniku lub papierowych serwetkach do wyschnięcia, jeżeli natomiast w dalszym ciągu brakuje nam w kolorze prawdziwej głębi, zanurzmy wyrób ponownie.

Czujemy się w obowiązku, by poinformować naszych czytelników, że jeżeli procedura ta trwa zbyt długo lub też nie zachowamy odpowiedniej ostrożności, możliwe jest nieodwracalne uszkodzenie peruki syntetycznej. Jeżeli pragniemy tego uniknąć, warto zwrócić się do pracowników naszego salonu z prośbą o wykonanie profesjonalnej usługi farbowania produktu na wybrany przez Państwa uprzednio kolor!

[Głosów:15    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here