Integracja pracowników – najlepsze sposoby na budowanie dobrych relacji w zespole

Nie ma wątpliwości, że spotkania integracyjne są niezbędny, by nawiązać i utrzymać odpowiednie relacje z pracownikami.

Moda na nowoczesny model zarządzania personelem, zgodnie z którym dba się o kontakty w zespole przyszła do nas ze Stanów. Tam praktycznie w każdej firmie dba się o to, by pracownicy utrzymywali właściwe relacje. Bezwzględnie wpływa to na ostateczną efektywność i wyniki podejmowanych zadań w strukturach firmy.

Pracodawcy mają dzisiaj co najmniej kilka skutecznych sposobów na tworzenie optymalnych warunków dla integracji pracowników. Poznaj te, które cieszą się największą popularnością w przedsiębiorstwach działających również na terenie naszego kraju.

Pokoje relaksu

Coraz częściej w siedzibach firm organizuje się tzw. strefy relaksu. Dzięki nim pracownicy w czasie pracy mogą się odprężyć i odpocząć od zawodowych obowiązków, a przy okazji lepiej się poznać. W takich pokojach dostępne są najczęściej rozmaite gry, na przykład piłkarzyki czy stół bilardowy. Pracownicy mogą korzystać też z konsoli do gier. Standardem są wygodne kanapy, leżanki, hamaki. Warto dodać, że takie miejsca często stworzone są przez projektantów, którzy specjalizują się właśnie w profesjonalnej aranżacji biurowej przestrzeni.

Spotkania po godzinach pracy

Jeśli w biurze nie ma miejsca na stałą strefę wypoczynku, to pracodawcy organizują grupowe wyjścia po godzinach pracy. Standardem są już wyjścia na kręgle, popularnością cieszy się też escape room, domy strachów czy chociażby wspólny wypad na pizzę. Możliwości jest naprawdę wiele. Chodzi przecież o to, by spędzić wspólnie czas i lepiej się poznać.

Szkolenia otwarte

Dosyć nową, ale zdobywającą coraz większą popularność opcją są szkolenia integracyjne. Dzięki nim pracodawca oferuje zatrudnionej kadrze wydarzenie wpływające na budowanie dobrych relacji w zespole, ale też dostarcza im rzetelnych umiejętności czy wiedzy. Okazuje się, że połączenie nauki z rozrywką jest chyba najlepszą inwestycją w pracowników.

Szkolenia dobiera się zgodnie z zadaniami, jakie każdego dnia wykonuje zatrudniony personel. Chodzi przecież o to, by nie tylko wpływać na ich relacje, ale też usprawniać codzienną pracę. Do najczęściej organizowanych szkoleń integracyjnych zaliczyć można gry zespołowe różnego rodzaju. To również zajęcia, które mają wpływać na motywację i zaangażowanie całego zespołu.

Wyjazdy integracyjne

Podobne efekty dają nie tylko szkolenia integracyjne. Firmy coraz częściej inwestują także w kilkudniowe wyjazdy. Przez kilka dni udaje się zorganizować pełen pakiet rozrywek oraz przydatnych szkoleń. Co więcej, zaproszony personel ma także czas na odpoczynek od codziennych zajęć. Każdy dzień integracyjnych wyjazdów jest dokładnie zaplanowany. Rankiem odbywają się szkolenia integracyjne, po południu kadra może liczyć na szereg rozrywek, a wieczorem na bankiet.

Pamiętajmy, że oferowanie zatrudnionym bonusów jest sporą atrakcją. Statystyki jasno wskazują, że do firm, które organizują wyjścia integracyjne, szkolenia, wyjazdy czy w swojej siedzibie mają tzw. strefę relaksu, napływa o wiele więcej CV aniżeli do tych, które w taki sposób nie inwestują w pracowników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here