części samochodowe

Osoby, które poszukują dziś nowych lub używanych części samochodowych nie mają kłopotu ze znalezieniem ofert. Duża podaż nie zawsze jednak oznacza atrakcyjne warunki zakupu. Problemem może być zarówno wysoka cena, jak i niska jakość proponowanych produktów. Jak zatem dobrze i tanio kupić podzespoły motoryzacyjne?

Nowe, czy używane?

Czasy, kiedy części zamienne były na wagę złota, a ich zdobycie wiązało się z koniecznością posiadania dobrych znajomości i układów towarzyskich, minęły bezpowrotnie. Dziś dowolną część odnajdziemy szybko i wygodnie nie wstając sprzed ekranu komputera. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym sposobom gwarantującym szybki zakup. Pierwsza metoda to skorzystanie z oferty Autoryzowanych Stacji Obsługi. Po stronie zalet należy w tym przypadku zapisać dostęp do oryginalnych części sygnowanych logiem producenta. Tym, co może zaskoczyć negatywnie, jest często długi czas oczekiwania na zamówiony towar. O ile poszukiwana część nie znajduje się w magazynie lokalnym, to jej ściągnięcie z centrali, nierzadko położnej na drugim końcu Europy, może zająć całe tygodnie, a to z kolei sprawia, że szybka naprawa samochodu staje się niemożliwa. Zdecydowaną wadą jest też poziom cen — jest drogo, niekiedy wręcz absurdalnie drogo. 

Nowe części możemy znaleźć także w lokalnych sklepach motoryzacyjnych, tu jednak również najczęściej będziemy zmuszeni oczekiwać na dostawę towaru. Niewielkie przedsiębiorstwa nie są w stanie utrzymać dużych magazynów, posiłkują się więc współpracą z hurtowniami motoryzacyjnymi. Plusem w tym wypadku jest dostęp nie tylko do części oryginalnych, ale również do zamienników. Minusem okazują się warunki zwrotu lub wymiany zakupionego podzespołu, szczególnie jeśli wcześniej dokonaliśmy próby montażu, który pozostawił na nim widoczne ślady.

Może zatem warto zrezygnować z zakupu części nowych i poszukać czegoś używanego? Tym bardziej że w przypadku posiadania mniej popularnych, czy wręcz egzotycznych modeli pojazdów ta droga może okazać się jedyną. 

Pewne źródło nowych i używanych części

Części używane bez problemu znajdziemy na popularnych serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Ceny zazwyczaj są kuszące, a produkty dostępne od ręki, warto jednak zachować daleko idącą ostrożność. Łatwo tu o zakup części nadmiernie wyeksploatowanej lub uszkodzonej, a w takim przypadku dochodzenie swoich praw może okazać się niezwykle trudne. Wskazana jest więc duża czujność i poleganie na rzetelnych sprzedawcach o ugruntowanej renomie. 

Pomysł, który zdecydowanie wart jest rozważenia to skorzystanie z oferty firmy profesjonalnie zajmującej się demontażem aut. Doskonały przykład stanowi Auto Kurek Car-Gryf. Przedsiębiorstwo to już od niemal 25 lat zajmuje się odzyskiwaniem części z demontowanych aut, w ofercie jednak znajdują się również części nowe. Skup aut w Szczecinie dokonuje starannej oceny technicznej pozyskanych części, do sprzedaży trafiają więc tylko podzespoły sprawne, dzięki czemu sprzedawca może zaoferować swoim klientom kilkudniowy okres próbny, a w przypadku używanych silników i skrzyń biegów także trzymiesięczną gwarancję. Nabywca zyskuje więc nie tylko szeroki wybór i niskie ceny, ale też spokój i pewność udanej inwestycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here