Filmowanie w warunkach ekstremalnych

Nowoczesne kamery sportowe pozwalają nam na rejestrowanie materiałów wideo nawet przy trudnych warunkach zewnętrznych. Planujesz nagrywać przy użyciu kamery sportowej pod wodą, w deszczu lub na mrozie? By uzyskać naprawdę niesamowite efekty i mieć pewność, że Twoje wideoreportaże przetrwają bez szwanku, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej karty pamięci do kamery sportowej. Czym powinna się odznaczać wysokiej jakości karta pamięci, która sprawdzi się w ekstremalnych sytuacjach?

Najważniejsze parametry karty pamięci do kamery

Odpowiedni wybór karty pamięci do kamery sportowej ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania kamery. Jeśli chcesz wykorzystać możliwości swojego sprzętu do maksimum – zwłaszcza w nietypowym środowisku czy przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych – wybierz niezawodną i wytrzymałą kartę, która na pewno Cię nie zawiedzie.

Pierwszą cechą, na którą zazwyczaj zwracamy uwagę przy zakupie różnego rodzaju kart pamięci, jest oczywiście jej pojemność wyrażana w gigabajtach. Im większą kartę wybierzesz, tym więcej materiałów wideo uda Ci się na niej zapisać. Pamiętaj przy tym, że materiały nagrywane w wysokiej jakości zajmują dosyć dużo miejsca: jeśli więc planujesz nagrywanie w 4K, przyda Ci się naprawdę pojemna karta. O ile masz taką możliwość, wybierz kartę o pojemności 128 GB lub 256 GB – pozwoli Ci ona działać spokojnie i swobodnie, niemal bez limitów.

By Twoja kamera działała prawidłowo, powinna być też jak najszybsza. Optymalna prędkość karty to ok. 100 mB/s w odczycie i ok. 90 mB/s w zapisie. Przy niektórych kartach znajdziesz dodatkowo oznaczenie klasy ich szybkości w różnych standardach. Najlepsze karty do kamer sportowych  działają dzisiaj w standardzie UHS (Ultra High Speed) – najszybsze i najbardziej wydajne są te o klasie U3.

Koniecznie sprawdź też, czy karta, którą wybierasz, posiada odpowiednie zabezpieczenia przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Dobra karta pamięci do kamery sportowej powinna być wodoodporna, a także przystosowana do działania w bardzo niskich, jak i w bardzo wysokich temperaturach. Jeśli często podróżujesz samolotem i zamierzasz zabierać ze sobą sprzęt do filmowania, upewnij się, czy Twoja karta jest też odporna na działanie promieni rentgenowskich, używanych przy kontroli osobistej na lotniskach.

Kamera sportowa – jaka karta pamięci się sprawdzi?

Jednym z najchętniej wybieranych modeli kamer sportowych jest bez wątpienia poręczna i wydajna GoPro Hero 7 Black. Jaka karta pamięci pozwoli na jej optymalne funkcjonowanie w trudnych warunkach? Dobrym rozwiązaniem okaże się na pewno karta o wysokiej trwałości i wytrzymałości, taka jak np. Samsung PRO Endurance karta pamięci microSD o pojemności 128 GB i klasie szybkości UHS U1. Pozwala ona na nagrywanie w standardzie 4K i bez problemów radzi sobie z zapisem i odtwarzaniem dużych plików wideo.

Życzymy Ci trafionych wyborów i… niezapomnianych przygód!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here