Doskonały komiks dla każdego, czyli uwielbiany kapitan Marvel!

Komiksy to świetna forma na spędzenie wolnego czasu, najczęściej korzystają z nich dzieci oraz młodzież. Komiksy mają bardzo bogatą historię, składają się z malunków oraz niedużej ilości treści. Szukając początków komiksów można cofnąć się do czasów starożytnych, kiedy to ludzie przedstawiali historię ze swojego życia w postaci malunków na ścianach. Wówczas to właśnie malunki odwoływały się do ich wspomnień i ważnych wydarzeń.

Samo słowo komiks pochodzi z sformułowania z języka angielskiego – comic strip.  Comic oznacza lekką, zabawną opowieść, a strip odpowiadało za jej charakter w formie zestawionych obok siebie obrazków.

Reasumując komiks jest opowiadaniem stworzonym za pomocą, co najmniej dwóch kadrów z rysunkami. Zazwyczaj kadry dodatkowo są zaopatrzone w teksty narratora lub wypowiedzi w postaci ,,dymków”. Za wysoką jakość komiksu odpowiada między innymi:

 •       wkomponowanie tekstu w obraz
 •       powiązanie kadrów
 •       graficzne elementy upływu czasu np. rynny
 •       ikony i przeróżne znaki

Komiks uznawany jest za wyjątkowy rodzaj sztuki, można wyróżnić jego kilka podstawowych rodzajów:

 •       krótkie formy – spotkać się można z nimi w różnego rodzaju gazetach, określane są jako paski
 •       cykl – to kilka połączonych ze sobą albumów, w których zawsze główną rolę gra wyrazisty bohater, tutaj znajdziemy wszelkie serie komiksowe o superbohaterach
 •       powieść graficzna – bardzo zbliżona kompozycjom książkowym, posiada wstęp, rozwinięcie i zakończenie

Komiksy są uznawane za rodzaj prasy, z której najczęściej korzystają dzieci i młodzież, bogaty wybór przeróżnych komiksów można znaleźć na kiosk.ruch.com.pl.

Najpopularniejszy komiks– Wielka Kolekcja Komiksów Marvela

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela jest uznawana za najlepszą kolekcję wydanych dotychczas komiksów. Wielka Kolekcja Komiksów Marvela to komiksy o superbohaterach, które są uwielbiane przez najmłodszych oraz młodzież. Twórcą komiksów jest wydawnictwo Marvel. Najbardziej popularnymi komiksami są:

 •       Spider-Man
 •       Iron-Man
 •       Avengers
 •       Hulk
 •       Kapitan Ameryka
 •       Wolverine

Każdy tom kolekcji jest zbiorczym wydaniem wcześniejszych zeszytów danej serii komiksowej. Komiksy Marvela składają się zwykle na jeden lub dwa wątki narracyjne.

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela ukazała się po raz pierwszy w 2011 roku w Wielkiej Brytanii, Afryce, Australii. W kolejnych latach pojawiła się w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Brazylii, Rosji, Francji oraz Argentynie. W Polsce jest tłumaczona przez wydawnictwo Mucha Comics i wydawana, w cotygodniowym cyklu.

Tomy komiksów Marvela sprzedawane są w kioskach, salonach prasowych oraz sklepach. Od niedawna można jest również zamówić przez Internet, co jest niewątpliwie wygodną opcją. Bez wychodzenia z domu można poznać, kim jest kapitan marvel i przeżyć z nim własną przygodę.

Kapitan Marvel i jego historia

Kapitan Marvel to uwielbiany superbohater przez dzieci i młodzież. Wiele osób uznaje go za kopie Supermana. Kapitan Marvel posiada drugą tożsamość – Billy Batson (dziennikarz radiowy). W komiksie panuje jedna najważniejsza reguła, gdy tylko Billy wypowie imię czarodzieja, który ofiarował mu mistyczną moc (shazam) to natychmiast zmienia się w bardzo silnego i wytrzymałego Kapitana Marvela. Po przemianie Kapitan Marvel dysponuje ogromną siłą tytanów, taki jak: Zeus, Herkules, Atlas. W taki sposób skonstruowany komiks podbił serca wielu dzieci, które marzą, aby posiadać nadprzyrodzone moce. Nic dziwnego, że dalej cieszy się popularnością, a obecnie podbija również sale kinowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here