Pomimo tego, że pojęcie to wydaje się wręcz oczywiste – z naszego doświadczenia wynika, że wiele osób nie patrzy na fotografię reklamową wystarczająco szeroko. Może się wydawać, że jej celem są zdjęcia, które po prostu znajdują swoje miejsce w reklamach, lecz jest to stwierdzenie zbyt ogólne i rozmywa ono potężne możliwości tego rodzaju fotografii.

Zacznijmy może jednak od kwestii podstawowej – dlaczego właściwie fotografia reklamowa jest tak potrzebna? Może nam się to podobać lub nie, lecz fakty są takie, że ludzie kupują wybrane przez siebie produkty w większości polegając na ich wyglądzie. A gdy sami nie mogą ich zobaczyć (warto tutaj zwrócić uwagę na rosnącą potęgę handlu elektronicznego) – opierają się oni na ich fotografiach. Niezależnie od tego, cze mamy zamiar kupić nową parę butów czy też szukamy mieszkania, na które chcemy wziąć kredyt – gdy siedzimy przed monitorami naszych komputerów lub smartfonów, kluczowe są dla nas fotografie. Warto o tym pamiętać – fotografia reklamowa nie musi wydawać nam się najtańszą inwestycją, jednak zastanówmy się jak bardzo może ona zwiększyć naszą sprzedaż.

Kiedy już wiemy dlaczego fotografia reklamowa jest taka ważna – spójrzmy w jak wielu przypadkach jej odpowiednie wykorzystanie sprawi, że nasze zyski wzrosną.

Zdjęcia produktowe

Najczęściej fotografia reklamowa kojarzy nam się ze zdjęciami produktów i jest to słuszne spostrzeżenie. Postawienie na wysoką jakość zdjęć naszych produktów sprawi, że będą one znacznie bardziej kuszące dla klientów. Co ważne, te same produkty (np. w naszym i konkurencyjnym sklepie) mogą być skrajnie różnie atrakcyjnie – właśnie ze względu na jakość zdjęć. Należy również pamiętać o tym, że zdjęcia produktowe to nie tylko fotografie dla sklepów internetowych, ale również np. do katalogów czy zdjęcia 360 stopni.

Fotografia kulinarna

Kolejnym aspektem, już nie tak bardzo oczywistym jak poprzedni, jest właśnie fotografia kulinarna. Chyba każdy zgodzi się z tym, że jeżeli mamy dostęp do zdjęć dań z różnych lokali czy restauracji, to one są właśnie kluczowe podczas podejmowania decyzji – gdzie zdecydujemy się na posiłek? Oczywiście same lokale, które posiadają zdjęcia swoich potraw, zyskują znaczną przewagę nad swoją konkurencją. Odpowiednie kolory, pomysły, kreatywność czy samo perfekcyjne przygotowanie fotografowanego dania – to kilka elementów, które wpływają na sukces fotografii kulinarnej.

Fotografia wizerunkowa

To kwestia, która dla wielu osób zupełnie nie jest łączona z fotografią reklamową. Jednak fotografia wizerunkowa jest niezwykle ważnym elementem np. strony internetowej specjalisty w swojej dziedzinie czy np. perfekcyjnie przygotowanego katalogu. Jest to również jeden z najbardziej wymagających typów fotografii – perfekcyjnie dopasowanie i dobranie przedmiotów tutaj już nie wystarczy, fotograf musi pracować z modelem, co jest dla niego znacznie większym wyzwaniem.

Fotografia nieruchomości

Kolejnym rodzajem fotografii reklamowej jest fotografia nieruchomości. Każdy, kto kiedykolwiek sprzedawał mieszkanie, zdaje sobie sprawę, że odpowiednie zdjęcia są kluczem do sukcesu. Nie inaczej jest w przypadku wynajmowania mieszkania. Odpowiednie zdjęcia połączone z przygotowanym mieszkaniem sprawią, że zainteresowanych nasza nieruchomością będzie znacznie, znacznie więcej. Oczywiście ten typ fotografii wiąże się również w większymi inwestycjami, całymi osiedlami i kompleksami, które oferują nam np. deweloperzy. Gdy klienci poszukują nowego mieszkania, to zdjęcia są dla nich kluczowe i znacznie bardziej wartościowe niż wizualizacje!

Warto również pamiętać, że fotografia wnętrz łączy się obecnie z nowoczesnymi technologiami. W końcu coraz więcej przedsiębiorstw, zwłaszcza np. hoteli, decyduje się na oferowanie swoim gościom wirtualnych spacerów. Dzięki temu mogą oni faktycznie zobaczyć, czy dane miejsce spełnia ich standardy. I tutaj warto pamiętać, ze odpowiednio wykonane fotografie sprawią, że liczba naszych klientów znacznie wzrośnie.

Czy warto?

Jak widać, fotografia reklamowa spełnia swoje funkcje na wielu polach. Dzięki odpowiednim zdjęciom, niezależnie od tego, czy prowadzimy klub, sprzedajemy mieszkanie czy posiadamy sklep internetowym, możemy zyskać olbrzymią przewagę nad nasza konkurencją. Dlatego warto postawić na prawdziwych specjalistów w swojej brany. Zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z oferta firmy Pixagency, która zajmuje się właśnie fotografią reklamową. Na ich stronie znajdziecie Państwo liczne portfolio, które najlepiej świadczy o ich profesjonalizmie.

fotografia reklamowa - pixagency kraków

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here