Czy warto kupować suplementy diety?

Wiele osób ma problem z codziennym utrzymaniem właściwej diety. Żyjemy szybko, mamy dużo obowiązków, a przygotowywanie zdrowych i wartościowych posiłków może być niemałym wyzwaniem. Jednak nie warto się poddawać. Gdy tylko to możliwe, przyrządzaj dla siebie domowe posiłki, a w przypadku braku czasu – zwróć uwagę na wybór odpowiednich produktów. Owoce i warzywa łatwo przemycić do jadłospisu, a szybka owsianka będzie dużo lepszym wyborem niż odgrzewana w pudełku sklepowa chińszczyzna. Jeżeli w Twojej diecie brakuje ważnych substancji, możesz poratować się również suplementami diety, dostępnymi w dobrych aptekach internetowych. Pamiętaj jednak, że ich stosowanie powinno być uzależnione od rzeczywistych potrzeb Twojego organizmu, a dawkowanie zgodne z informacją umieszczoną na opakowaniu. Nadmiar niektórych witamin czy mikroelementów bywa szkodliwy.

Kompleks z witaminą D

W ostatnich latach lekarze podkreślają, że większość dorosłych osób cierpi z powodu niedoborów witaminy D. Wynika to głównie z faktu, że obecnie dużo czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach biurowych lub mieszkaniach, a weekendowe spacery nie wystarczają do uzupełnienia jej niedoborów. Witamina D jest bardzo ważna, ponieważ zależy od niej prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, kostnego, mięśniowego, a także nerwowego. Jeżeli problem niedoboru tej witaminy dotyczy również Ciebie, w aptece możesz zamówić preparat Singularis Witamina D3 Superior.

Koenzym Q10 i witamina B1

Koenzym Q10 to popularny składnik wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Co tak naprawdę kryje się pod tą nazwą? Koenzym Q10 to substancja, bez której komórki naszego organizmu nie mogą funkcjonować prawidłowo. Bierze ona udział w procesie wytwarzania energii komórkowej, dotleniając je i zabezpieczając przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Natomiast od witaminy B1 zależy sprawne działanie układu nerwowego, a jej niedobory mogą powodować osłabienie, uczucie zmęczenia oraz zaburzenia koncentracji i pamięci. Koenzym Q10, witaminę B1, a także letycynę znajdziesz w suplemencie Singularis Koenzym Q10 Forte.

Zadbaj o zdrowe oczy

Żeby na długo zachować sprawny wzrok, w diecie nie powinno zabraknąć luteiny, która znajduje się m.in. w preparacie Singularis Wzrok. Luteina to żółty barwnik organiczny, który charakteryzuje się właściwościami przeciwutleniającymi. Jej odpowiedni poziom chroni oczy przed negatywnymi zmianami związanymi z działaniem wolnych rodników. Ponadto, warunkuje też ostrość i czułość wzroku. Luteina naturalnie występuje w żółtych i pomarańczowych owocach, a także w warzywach.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here