lifting rzęs

Lifting rzęs to zabieg, który upiększa oprawę oczu i zapewnia zniewalające spojrzenie. Do jego wykonania niezbędna jest wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne zdobyte w szkole kosmetyczek. Sprawdź, jak wygląda lifting rzęs i nauka zawodu kosmetyczki w placówce w Lublinie.

Co to jest lifting rzęs?

Wielu kobietom zależy na wyrazistym, zniewalającym spojrzeniu. Niestety, nie każda z nas została obdarzona przez naturę gęstymi, czarnymi i długimi rzęsami. Jeśli są proste, jasne i rzadkie, nawet najlepsza maskara nie jest w stanie zapewnić zadowalającego efektu. Z tego powodu część pań decyduje się na skorzystanie z pomocy kosmetyczki. Kluczowy jest wybór profesjonalistki z dyplomem potwierdzającym wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, który wydała szkoła kosmetyczna. Lublin posiada kilka placówek tego typu, dlatego znalezienie odpowiedniej osoby nie powinno stanowić dużego problemu.

Najpopularniejszym zabiegiem, na który decydują się klientki gabinetów urody, jest lifting rzęs. Co to za metoda i jakie przynosi efekty? Jak sama nazwa wskazuje, polega on na uniesieniu i podkręceniu rzęs przy nasadzie. Kosmetyczka najpierw oczyszcza i zabezpiecza okolice oczu, a następnie nakłada na włoski preparat, który umożliwia nadanie im pożądanego kształtu. Substancja ta dodatkowo odbudowuje i odżywia ich strukturę. Kolejnym krokiem jest podkręcanie rzęs za pomocą silikonowych wałeczków o niewielkich rozmiarach lub specjalnego szablonu. Następnie kosmetyczka nanosi na włoski substancję, która ma utrwalić ich kształt, odżywkę oraz tusz przyciemniający. Końcowy rezultat jest wyrazisty, a przy tym bardzo naturalny. Lifting rzęs to doskonała alternatywa dla innych metod zagęszczania włosków. Efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni, a następnie zabieg można powtórzyć.

Jak zrobić lifting rzęs?

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić lifting rzęs w domu. Zdaniem niektórych beauty guru, wizyta w salonie urody nie jest niezbędna, aby cieszyć się pięknym spojrzeniem. Zestaw do samodzielnego liftingu rzęs kosztuje tyle, co zabieg wykonany przez kosmetyczkę. Należy jednak nadmienić, że efekt nie będzie tak spektakularny, jak w przypadku liftingu w profesjonalnym gabinecie. Co więcej, może być on niebezpieczny dla zdrowia. Wystarczy chwila nieuwagi, aby żel dostał się do oka i wywołał mocne podrażnienie. Samodzielne nakładanie preparatów na rzęsy jest również niewygodne, ponieważ trzeba mieć przez cały czas zamknięte jedno oko. Lifting wykonywany w warunkach domowych w skrajnych przypadkach może zakończyć się wizytą u lekarza. Z tego powodu lepiej oddać się w ręce profesjonalistki, która ukończyła szkołę kosmetyczną w Lublinie.

Lifting rzęs – nauka w szkole policealnej

Każdy, kto chce wiedzieć, jak zrobić lifting rzęs w sposób bezpieczny i profesjonalny, powinien rozważyć naukę w szkole policealnej. Kierunek technik usług kosmetycznych trwa zaledwie dwa lata i umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Co więcej, jest on w pełni bezpłatny – słuchacze nie ponoszą kosztów za wpisowe, czesne, egzaminy w sesji poprawkowej oraz liczne usługi w sekretariacie.

Szkoła kosmetyczna w Lublinie stawia na zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Słuchacze uczestniczą w wykładach z podstaw anatomii, fizjologii, dermatologii i fizykoterapii, a także odbywają zajęcia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Do ich dyspozycji są narzędzia, materiały, środki kosmetyczne oraz urządzenia, z których na co dzień korzystają zawodowcy – m.in. aparat do mikrodermabrazji, galwanizacji, mezoterapii czy darsonwalizacji.

Szkoła policealna to odpowiedź na pytanie, jak zostać kosmetyczką. Specjalistyczna wiedza, którą posiadają jej absolwenci, umożliwia sprawne znalezienie pracy nie tylko w salonach urody, ale także SPA, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach i wielu innych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here