Bio kosmetyki

Półki stacjonarnych i internetowych sklepów opanowały bio produkty, których niesamowite właściwości zachwala wiele gwiazd i celebrytów. Ekologiczne kosmetyki i żywność nie powinny być jednak traktowane jedynie jako moda lub chwyt marketingowy. Sprawdź, dlaczego naturalne produkty mogą być alternatywą dla popularnych wyrobów produkowanych masowo.

Bezpieczniejszy skład

Najlepsi producenci starają się zapewnić możliwie jak najbezpieczniejszy skład, nawet jeśli wytyczne dotyczące bio produktów pozostawiają spore pole do manipulacji. Ekologiczna żywność bardzo często jest pozbawiona sztucznych barwników i konserwantów, które zastępuje się ich naturalnymi odpowiednikami. Ponadto w uprawie i hodowli rezygnuje się m.in. ze sztucznych nawozów dla roślin oraz antybiotyków dla zwierząt.

Dość podobnie wygląda sytuacja z bio kosmetykami. Takie produkty są o wiele bezpieczniejsze zwłaszcza dla alergików i osób ze skórą wrażliwą lub skłonną do podrażnień. W składzie najlepszych kosmetyków nie ma miejsca na parabeny, konserwanty i sztuczne substancje zapachowe. Firmy z wyrobami ekologicznymi muszą się liczyć z kontrolami jakości, dlatego często znacznie więcej uwagi poświęcają doborowi składników.

W trosce o środowisko naturalne

Świadomość społeczeństwa dotycząca ochrony środowiska rośnie z roku na rok. Z tego powodu coraz więcej osób rezygnuje z wyrobów, których produkcja łączy się z zanieczyszczaniem planety sztucznymi nawozami, hormonami dla zwierząt i innymi szkodliwymi substancjami. Kosmetyki naturalne mogą być wytwarzane jedynie ze składników przyjaznych środowisku. Co więcej, zaledwie kilka procent składu mogą zajmować substancje syntetyczne.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, czy oferowane bio produkty mają certyfikaty potwierdzające ich ekologiczny charakter. Niepozorna naklejka na opakowaniu może być najlepszym dowodem na to, że dana firma spełnia wszystkie wymagania i rzeczywiście sprzedaje żywność i kosmetyki przyjazne środowisku. Oczywiście nie należy od razu skreślać niecertyfikowanych produktów, warto jednak bliżej przyjrzeć się ich składom.

Dla zdrowia i urody

Jedną z najważniejszych zalet ekologicznych produktów jest ich pozytywny wpływ na ogólną kondycję człowieka. Zakup bio żywności i kosmetyków oznacza przede wszystkim rezygnację ze sztucznych składników i przeprowadzenie porządnego detoksu. Warto pamiętać, że obecne w produktach spożywczych nawozy chemiczne czy też antybiotyki i hormony dla zwierząt przedostają się podczas posiłków do organizmu.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zwykłych kosmetyków, w których często stosuje się szkodliwe produkty ropopochodne. Ograniczenie sztucznych substancji w diecie i pielęgnacji może przynieść zaskakujące efekty i znacząco opóźnić starzenie się organizmu. Mogą również zniknąć nieprzyjemne dolegliwości. Ponadto wiele produktów w sklepie MarketBio jest wzbogaconych o naturalne składniki o wyjątkowych właściwościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here