Aranżacja małej łazienki

Małe mieszkania również mogą być atrakcyjnie i przytulnie urządzone. Stanowi to nieco większe wyzwanie, bowiem łatwiej jest zaaranżować duże i przestrzenne pomieszczenia. Małe powierzchnie również mogą być niezwykle stylowe, jednak warto zdać się na kilka sprawdzonych trików i wykazać się określoną dozą pomysłowości. Dotyczy to również łazienki. Kiedy łazienka jest duża to w zasadzie mamy dowolność w zakresie zakupu mebli i wymarzonego ich ustawienia. Mała przestrzeń nieco bardziej nas ogranicza, ale nie zabiera zupełnie możliwości stworzenia interesującego pod względem wystroju wnętrza. Podczas aranżacji łazienki należy skupić się na jej funkcjonalności, zatem dobieramy tylko takie meble, które są naprawdę niezbędne i odpowiednio je umiejscawiamy, aby tworzyły harmonijną całość.

Jak zaaranżować małą łazienkę, aby wydawała się większa?

To zasadnicze pytanie, przed którym stają osoby dysponujące małą przestrzenią w łazience. Istnieją pewne sposoby, które pozwalają na optyczne jej powiększenie. Najprostszym trikiem jest zastosowanie jasnych kolorów, które zawsze rozświetlają i optycznie powiększają pomieszczenia.

Niebagatelną rolę odgrywa odpowiedni dobór lustra. Któż z nas może sobie wyobrazić łazienkę bez niego? Zapewne nikt, ale poza funkcjonalnością możne ono również wywołać złudzenie powiększenia małej przestrzeni. Aby uzyskać taki efekt zdecydujmy się na duże lustro. Takowe rozświetla pomieszczenie i ze względu na obszerne odbicie wyda się ono zdecydowanie większe. U szklarzy można wykonać na zamówienie lustro na całą bądź na dużą część ściany.

Spotęgowanie efektu rozświetlenia uzyskuje się również poprzez dobór lakierowanych bądź przeszklonych mebli. Kolorystyka kafelek, mebli i sprzętów powinna być utrzymana w jednolitej, oczywiście jasnej kolorystyce. Można sobie pozwolić na przełamania kolorystyczne, ale ważne by nie stwarzać efektu dużego kontrastu.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy lub po prostu nie chcemy bardzo dużego lustra to oczywiście możemy zdecydować się na lustro o mniejszych wymiarach, jednak pamiętajmy o jednej, zasadniczej kwestii – lustro nie powinno posiadać obramowania. Wszelkie ramy kojarzą się z ograniczeniem przestrzeni, a naszym celem jest jest otwarcie i rozpromienienie. Polecany jest nowoczesny, lekki styl, w którym zachowuje się minimalizm i odchodzi się od ciężkich form.

Dobór sprzętów sanitarnych do małej łazienki

Oczywiście kluczowe miejsce w każdej łazience zajmują elementy sanitarne. Łazienka bowiem stanowi takie miejsce, w którym człowiek przede wszystkim załatwia swoje potrzeby fizjologiczne i pielęgnuje swoje ciało. Również w tym wypadku zaleca się zastosowanie kilku sprawdzonych trików na optyczne powiększenie powierzchni. Na przykład dobrym sposobem jest zakup prysznica z jednolitą, oszkloną kabiną prysznicową, która nie jest podzielona na mniejsze fragmenty. Zastosujmy także w łazience dużą umywalkę, która przywodzi na myśl skojarzenia przestronnych łazienek.

Poza tym, nie zaleca się układania na podłodze zbyt wielu rzeczy, które mogą zagracić pomieszczenie i wprowadzić chaos. Wybierajmy jasne, błyszczące kafelki i zadbajmy o to by była widoczna jak największa ich powierzchnia. Dobrym pomysłem jest zastosowanie nowoczesnych, podwieszanych elementów.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here