Osłabione włosy - przyczyny

Kondycja naszych kosmyków jest uzależniona od wielu czynników. Ma tutaj znaczenie nie tylko styl życia, ale też dieta, czy czynniki zewnętrzne. Włosy stają się słabsze, gdy jesteśmy narażeni na przewlekły stres, czy częstsze infekcje. Jest to na szczęście problem, z którym można sobie poradzić. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czym charakteryzują się osłabione włosy?

Osłabione włosy zazwyczaj nie dodają nam urody, z reguły są matowe, cienkie i kruche. Koncówki się rozdwajają, a cała reszta puszy. Do tego są niemiłe w dotyku oraz mało elastyczne. W końcu dochodzi do ich nadmiernego wypadania. Podczas codziennego przeczesywania kosmyków, ich spora ilość zostaje na szczotce. Gdy pojawia się taka sytuacja powinniśmy wiedzieć, że nie tylko włosy są osłabione, ale i cebulki również. Przez to nasze kosmyki rosną w zdecydowanie wolniejszym tempie, a oprócz tego stają się pozbawione blasku i energii.

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/jak-za-pomoca-domowych-sposobow-mozna-zalagodzic-oparzenia-sloneczne/

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Stan, w którym dochodzi do nadmiernego wypadania włosów może mieć różne przyczyny. W dużej mierze, mają tutaj znaczenie predyspozycje genetyczne naszego organizmu. Wypadanie włosów nie jest czymś nadzwyczajnym, w końcu każdego dnia tracimy określoną ilość włosów. Problem pojawia się, gdy ta ilość jest zbyt duża.

Główną przyczyną wypadania włosów są braki witaminowe oraz minerałowe. Nasza dieta jest zbyt uboga w wartościowe produkty oraz niezbilansowana. Do kolejnych czynników, które mogą się przyczynić do wypadania włosów są: zbyt częste i intensywne czesanie włosów, noszenie kucyka przez cały czas, częste zabiegi chemiczne, przyjmowanie niektórych leków, czy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

Nieodpowiednia pielęgnacja włosów

Główną zasadą odpowiedniej pielęgnacji włosów jest dobranie szamponu, do potrzeb włosów i skóry głowy. Mało kto wie, ale to od niej zależy stan naszej czupryny. Gdy mieszki włosowe są zatkane lub praca gruczołów łojowych jest zaburzona, włosy zaczynają stopniowo wypadać, w coraz większych ilościach. Dlatego tak ważne jest zadbanie o prawidłowe oczyszczenie skalpu. Na nim powinniśmy się skupić, a włosy umyć samą pianą.

Źródło: https://www.niedomowakura.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here