dom

Posiadanie własnego domu wiąże się z wieloma korzyściami. Jednak każdy, kto chociaż przez jakiś czas był posiadaczem nieruchomości, dobrze wie, że właściciel musi samodzielnie zadbać zarówno o to, aby w domu było ciepło, jak również o to, aby w granicach domu można było swobodnie się poruszać. Oznacza to, że sezon jesienno-zimowy wiąże się z kilkoma obowiązkami, które nie dotyczą osób zamieszkujących chociażby mieszkania spółdzielcze.

Zapas opału na zimne dni

Gdy nadchodzi okres jesienno-zimowy i temperatura zaczyna spadać, to zazwyczaj przypominamy sobie o konieczności uzupełnienia opału. Jak wskazują badania, ulubionym rodzajem opału we współcześnie budowanych domach jest ekogroszek. Takie paliwo stałe gwarantuje bowiem najwyższą wartość opałową, niską spiekalność i zawartość popiołu, a przez to także wygodę w użytkowaniu. Piece na ekogroszek nie wymagają ciągłego własnoręcznego dokładania opału. Są do tego bardzo łatwe i wygodne w obsłudze. Z kolei dobrej jakości ekogroszek pozwala na utrzymanie kotłowni w czystości.

Gdzie zatem warto zaopatrywać się w ekogroszek? Godnym polecenia dostawcą jest sklep internetowy Top-ekogroszek.pl. W jego asortymencie znaleźć można ekogroszek workowany, dostępny w kilku wariantach jeśli chodzi o wartość opałową. Co ciekawe, produkty pochodzące ze sklepu Top Ekogroszek spełniają wyższe niż obecnie obowiązujące normy jakościowe. Dzięki temu opał charakteryzuje się optymalnym spalaniem.

Warto wspomnieć, że sprzedawca oferuje swoim klientom darmową dostawę pod każdy adres w Polsce. Ekogroszek przyjeżdża do klienta na palecie, na której mieści się jedna tona opału, czyli 40 worków po 25 kg. Dzięki nowoczesnym procesom produkcji i pakowania mamy pewność, że każdy worek zawiera dokładnie 25 kg zabezpieczonego przed wilgocią ekogroszku. Jeśli zastanawiasz się ile opału będzie Ci potrzebne na cały sezon grzewczy, to skontaktuj się z przedstawicielami firmy. Posiadają doświadczenie i służą profesjonalną poradą w tym zakresie.

Porządki w ogrodzie

Gdy już zapewnimy sobie ciepło wewnątrz domu, warto zadbać także o podwórko. W związku z tym, że w ostatnich latach, zarówno jesienią, jak i zimą towarzyszą nam bardzo silne wiatry, należy bezwzględnie zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogłyby się nie oprzeć silniejszym porywom.

Jeżeli w ogrodzie lub na tarasie znajdują się meble ogrodowe, to warto okryć je folią ochronną lub po prostu przestawić do garażu bądź komórki. Dzięki temu zadbamy zarówno o ich trwałość, jak i atrakcyjny wygląd.

Naszej uwadze nie mogą umknąć również rośliny, szczególnie drzewka i krzewy owocowe oraz krzewy ozdobne. W sklepach ogrodniczych można zakupić specjalne materiały, które chronią rośliny przed mrozem. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto przenieść kwiaty doniczkowe w osłonięte miejsce.

Przygotowanie akcesoriów do odśnieżania

Wiele osób przypomina sobie o łopacie do odśnieżania dopiero wtedy, gdy na ziemi uzbiera się całkiem spora ilość białego puchu. Muszą wtedy przedzierać się do komórki po odpowiednie sprzęty. Gorzej mają ci, którzy zapomnieli o zakupie takich akcesoriów. Dlatego nie można czekać do ostatniej chwili i należy odwiedzić sprzedawcę jak tylko zaczynają się chłody.

Właściciele nieruchomości muszą być świadomi tego, że ciąży na nich obowiązek odśnieżania chodnika znajdującego się wzdłuż granicy działki. Jeśli o tym zapomnimy, możemy zostać ukarani mandatem. Co jeśli przechodzień przewróci się koło naszego domu? Kwestią wartą rozpatrzenia jest wcześniejsze wykupienie właściwej w takim przypadku polisy OC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here