Zgnieć, uformuj, zegnij - czyli co można zrobić z papierem do scrapbookingu

Coraz popularniejszą techniką ozdabiania zdjęć oraz tworzenia albumów jest scrapbooking. Tworząc w ten sposób dekoracje dla pamiątkowych zdjęć możemy uzyskać ich niepowtarzalny charakter, a obrazek zamieszczony wraz z papierem dekoracyjnym na długo zapadnie nam w pamięć. Scrapbooking to hobby, które przybyło do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych, i w bardzo szybkim czasie znalazło w Polsce grono swoich odbiorców i wiernych fanów. W związku z tym przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiecie się jakie formy papieru do scrapbookingu znajdziemy w sklepie i do czego sprawdzi się najlepiej?

Stwórz niepowtarzalny album oraz laurkę

Papier do scrapbookingu to zestaw, który można zakupić w sklepie papierniczym, bądź w dobrym sklepie plastycznym. To gotowe kartki papieru, które kupić można ze względu na rodzaj zamieszczonych na nich dekoracji. Oprócz tego papier do scrapbookingu zakupić można w bogatej ofercie kolorystycznej, który dopasować można indywidualnie pod swój pomysł. Kartki służące do dekoracji naszych zdjęć to świetny pomysł, na stworzenie wyjątkowego albumu dla najbliższej nam osoby. Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie wykonana praca w formie prezentu przez bliską nam osobę.

Rodzaje kartek do scrapbookingu w sklepie ze względu na rozmiar

Najpopularniejszym papierem do ozdabiania tą metoda jest w rozmiarze 12×12 centymetrów. Tego typu papiery posiadają stopkę, w której zawarta została informacja na temat producenta oraz rodzaju, czy cech papieru. Kolejną modną wielkością papierów do scrapbookingu jest model kartki w rozmiarze ,,6×6’’ zwane potocznie 15×15 centymetrów. Tego typu papiery występują w bloczkach klejonych i te już nie posiadają zamieszczonej stopki. Mniejsze karteczki tego typu można śmiało wykorzystywać do wykonywania tagów lub jako dodatek do prac w dużym formacie LO.

Cechy papieru do scrapbookingu

Oprócz wielkości papier do ozdabiania tą techniką możliwy jest do kupienia z odpowiednimi właściwościami. Jednym z nich jest papier acid-free. Tego typu papier jest bezkwasowy, co wskazuje na wyższe pH. Doskonale sprawdzi się on w przypadku prac długoterminowych, ponieważ papier acid-free charakteryzuje się dużą trwałością, który nie żółknie z upływem czasu, a kolory dla niego są długo wyraziste i bezpieczne dla umieszczonych na nim zdjęć. Dodatkowo, aby zwiększyć trwałość papieru do scrapbookingu, warto wybierać model acid-free i lignin-free. Kartki wyprodukowane bez użycia ligniny będą odporniejsze na różne czynniki starzenia. Wszystko to z pewnością wpłynie na satysfakcjonujący nas efekt końcowy.

Artykuł powstał we współpracy z https://nastrychu.pl/pol_m_Papiery-kalki-i-folie_Papiery-do-scrapbookingu-593.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here