Toaleta

Nowoczesna łazienka nie powinna oznaczać jedynie stylu w aranżacji wnętrz, ale także mieć odzwierciedlenie w zaawansowaniu technologicznym wyposażenia. Wiele ciekawych i bardzo praktycznych rozwiązań czeka zwłaszcza w dziale z toaletami, które są coraz bardziej dopasowane do potrzeb współczesnego człowieka. Sprawdź, na jakie innowacje warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Deska wolnoopadająca

Takie rozwiązanie staje się powoli standardem i w zasadzie trudno dziwić się takiemu trendowi. Trzask zamkniętej w pośpiechu standardowej deski może narobić mnóstwo zbędnego hałasu. Miska WC od Roca z deską wolnoopadającą pozwala na bezgłośne zamknięcie pokrywy, co może mieć spore znaczenie podczas wizyty w toalecie w środku nocy lub w przypadku drzemki małego dziecka.

To jednak nie koniec zalet nowoczesnych desek. Wolne opadanie pokrywy może znacząco przedłużyć jej żywotność, ponieważ unika się w ten sposób gwałtownego uderzenia o twardą miskę. Ponadto taka deska chroni również samą miskę, która nie jest w takiej sytuacji narażona na urazy mechaniczne. W konsekwencji toaleta może posłużyć znacznie dłużej, co z kolei może wiązać się z zaoszczędzeniem pieniędzy.

Toaleta myjąca

Modele z funkcją mycia nadal należy do segmentu produktów ekskluzywnych, jednak ze względu na kwestie związane z higieną powinny stać się coraz częstszym widokiem. Taka nowoczesna toaleta może z powodzeniem zastąpić bidet, co z kolei pozwala na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni. Może mieć to szczególne znaczenie w niewielkich łazienkach lub mieszkaniach z osobnym, małym pomieszczeniem na toaletę.

Ogromną zaletą miski z funkcją mycia jest możliwość wykonania czynności związanych z higieną miejsc intymnych bez konieczności wstawania. W sklepie internetowym eLazienki.pl można znaleźć modele z regulowaną temperaturą, ciśnieniem strumienia i pozycją dyszy. Ponadto wbudowany system myjący przeważnie umożliwia korzystanie z mycia w wersji przedniej lub kobiecej. Bardzo często dostępna jest również funkcja masażu czy też podgrzewane siedzenie.

Elektroniczna spłuczka

Jeszcze do niedawna toalety z systemem spłukiwania bezdotykowego można było spotkać przeważnie w toaletach w galeriach handlowych czy też hotelach. Obecnie coraz więcej osób montuje tego typu spłuczki także w swoich mieszkaniach. Elektroniczne spłuczki zasługują na uwagę przede wszystkim ze względu na wysoki poziom higieny, ponieważ przycisk nie wymaga dotykania. W ten sposób można uniknąć zarażenia wieloma chorobami.

Choć taki system spłukiwania jest znacznie droższy niż tradycyjne rozwiązania, to jest jednocześnie znacznie trwalszy. Spłuczka na podczerwień może posłużyć dłużej, ponieważ nie jest przyciskana wiele razy w ciągu dnia, co znacząco zmniejsza ryzyko zepsucia się wewnętrznego mechanizmu. Ponadto nowoczesne produkty są nastawione na inteligentne spłukiwanie i dają możliwość zaoszczędzenia wody, a co za tym także zmniejszenie rachunków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here