Prezent na walentynki, który ucieszy miłośnika ekstremalnych podróży

Do walentynek pozostały niecałe cztery tygodnie. To świetny czas, by pomyśleć, co podarować miłośnikowi ekstremalnych podróży. Turyście, który zamiast iść wydeptanymi ścieżkami, wytycza własne szlaki i nie trzyma się schematu. Jednocześnie wie, że samotne podróże i zapuszczanie się w dzikie rejony wymaga odpowiedniego przygotowania i sprzętu.

Podpowiadamy, co podarować bliskiej osobie na walentynki, uwzględniając tak szczególne zainteresowania.

Kompas w wersji guzikowej

Kompas należy do jednych z podstawowych elementów wyposażenia podróżników, którzy samotnie zapuszczają się nierzadko w dzikie regiony. Nawet, jeśli mieli już okazję chodzić po danych ścieżkach i ponownie wybierają podobne rejony, to jednak kompas może być im niezwykle przydatny. Ryzyko zgubienia się szczególnie w nieznanym terenie zawsze istnieje.

Zamiast lub oprócz kompasu w klasycznej wersji warto postawić na model guzikowy. Taki drobiazg doskonale sprawdzi się w formie podarunku. Mowa bowiem o funkcjonalnym produkcie, w wersji minimalistycznej, z możliwością podpięcia np. do plecaka czy paska spodni albo kieszeni. Kompasy guzikowe można znaleźć w sklepie https://karaluch.com.pl/.

Do wyboru są także wersje kompasów guzikowych z dodatkowymi funkcjami, np. gwizdkiem, termometrem czy szkłem powiększającym.

Butelka z filtrem i tabletki do uzdatniania wody

Doświadczony podróżnik pamięta o zapasach wody. Wie również jednak, że w dzikich rejonach może mieć problem z pozyskaniem wody pitnej czy też do mycia. Przyda mu się zatem pojemna butelka z filtrem, aby mieć pewność, że pochodząca z nieznanego źródła woda nada się do spożycia.

Miłośnikowi ekstremalnych podróży można skompletować prezent, w którym znajdą się między innymi tabletki do uzdatniania wody. Doceni je również każdy survivalowiec. Tabletki tego typu pozwalają na zaczerpnięcie do butelki bądź dowolnego pojemnika wody, która pochodzi z rzeki, jeziora, a nawet kałuży. Następnie do takiej wody dodaje się jedną lub dwie tabletki, odczekuje kilkadziesiąt minut, by móc bez ryzyka zachorowania wykorzystać ją do picia oraz mycia warzyw i owoców.

Przydatna literatura

Jeśli bliska nam osoba planuje kolejną wyprawę w nieznane, dzikie rejony, lubi czytać i szuka sprawdzonych porad, jak poradzić sobie w różnych warunkach, ucieszy się z prezentu książkowego. Na rynku można znaleźć szereg poradników podających wskazówki i triki, jak przetrwać w najtrudniejszych momentach. Są w nich dostępne także porady, które mogą się przydać nawet w życiu codziennym, w kryzysowych sytuacjach, np. związanych z tym, co trudne do przewidzenia i mające swoje podłoże w niepewnych czasach.

Podarunek walentynkowy nie musi być tylko czerwony i obfitujący w serduszka czy napisy wyrażające uczucia. Jeśli w swoim gronie mamy survivalowca lub podróżnika szukającego ekstremalnych wrażeń, postawmy na niebanalny, a zarazem praktyczny prezent. Wybierzmy coś z powyższych kategorii i sprawmy przyjemność najbliższej osobie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here