Prasowanki na koszulki dodadzą nowego czaru ubraniom

Koszulki to popularny element stroju, który z chęcią zakładają na siebie zarówno dorośli, jak i dzieci. Czasami jednak zdarza się, że koszulka, która kupimy lub dostaniemy, nie do końca przypadła nam do gustu – jest zupełnie zwyczajna i nie ma w niej cech, które nawiązywałyby do nas samych. Wówczas sposobem na dodanie jej uroku może być prasowanka. Zobacz, jakie to proste!

Prasowanka również jako upominek

Na początek warto zaznaczyć, że prasowanka może zostać wykorzystana w wielu różnych sytuacjach, nie tylko do urozmaicenia sobie zwyczajnej koszulki. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie jej jako elementu upominku dla bliskiej osoby. Wystarczy wybrać odpowiednią koszulkę i motyw, który będzie miał znaczenie emocjonalne – może zabawne, a może sentymentalne. Nanosząc go na materiał, będziemy mogli stworzyć w pełni zindywidualizowany, nietypowy prezent, który na pewno przypadnie do gustu wielu osobom.

Jak przygotować wzór na prasowankę?

W zależności od tego, co chcemy umieścić na koszulce, możemy zdecydować się na ciekawy napis albo grafikę, które staną się ozdobą koszulki. Można przygotować je samodzielnie w programach graficznych lub pobrać z Internetu. Kolejnym krótkim jest przygotowanie wydruku. Musi on zostać naniesiony na specjalny papier w kolorach, które zostaną potem dobrze odwzorowane na koszulce. W tym celu najlepiej jest zdecydować się na profesjonalny wydruk, który sprawi, że prasowanki na koszulki zaprezentują się doskonale, gdy zostaną już utrwalone. Takie wysokiej jakości wydruki wykonać można w firmie Naklejkon.

Proces naprasowywania

Najważniejszym etapem jest bez wątpienia samo naprasowanie wzoru na koszulkę. Warto pamiętać, że często najlepiej sprawdzają się w tym celu białe tkaniny, jednak przy odpowiednim zachowaniu kontrastu, prasowanki na pewno doskonale wyjdą także na innych kolorach.

Cały proces należy rozpocząć od dokładnego rozpracowania materiału koszulki, aby nie pozostała na nim nawet najmniejsza fałdka. Mogłaby ona spowodować szybkie odklejenie wzoru albo jego krzywe i nieestetyczne ułożenie.

Kiedy materiał zostanie już dokładnie rozprostowany, należy ułożyć na nim prasowankę wzorem do materiału i zapracować rozgrzanym żelazkiem. Następnym krokiem jest delikatne odklejenie papieru, które spowoduje, że na koszulce zostanie jedynie kolorowy wzór. Gdyby nie trzymał się odpowiednio, należy jeszcze raz zaprasować go żelazkiem.

Dbałość o koszulkę

Na koniec warto jeszcze pamiętać o tym, że naprasowanki na koszulkach są stosunkowo delikatne. Dlatego przygotowane w ten sposób ubranie warto prać ręcznie, odwrócone na lewą stronę. Jeśli już decydujemy się na użycie pralki, lepiej ustawić ją na jak najdelikatniejsze pranie, użyć niewysokiej temperatury i niskich obrotów wirowania. Dzięki temu koszulka na pewno posłuży dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here