Medycyna Estetyczna – wypełniacze skórne

0
2099

Czym są wypełniacze skórne? Wypełniacze skórne na podstawie naturalnych czy sztucznych materiałów są wykorzystywane już od 1890 roku. Jest to jedna z wysoce przetestowanych form terapii w medycynie estetycznej. W zależności od wykorzystanych środków możemy odróżnić wypełniacze skórne na rozmaitych bazach.

Obszary stosowania wypełniaczy skórnych

– twarz (zmarszczki, bruzdy, owal twarzy)

– nos (poprawa kształtu nosa)

– usta (poprawa oraz powiększenie ust)

– dekolt

– ręce

– ciało

Jak funkcjonują wypełniacze skórne?

Wypełniacze mają pomóc przywrócić własnej skórze dawny młodzieńczy wygląd. Środek jest stosowany pod skórę w miejscu, gdzie chcemy otrzymać zadowalający rezultat zabiegu. Wypełniacze są dostępne w rozmaitych konsystencjach, im gęstszy produkt, tym głębiej jest wstrzykiwany do skóry właściwej, usuwając duże zmarszczki oraz bruzdy.
Wiele ośrodków robi zabiegi z zastosowaniem wszelkich specyfików.

Zapobiegaj mechanizmom starzenia się skóry

Wraz ze starzeniem się skóry, sukcesywnie tracimy kolagen i tłuszcz. Są to tkanki, jakie zabezpieczają skórę przed stratą sprężystości oraz deficytami. Wraz z wiekiem nasza skóra może zatem stać się delikatniejsza i bardziej pomarszczona. Zauważalne stają się bruzdy oraz traci się młodzieńczy owal twarzy. Skóra staje się mniej miękka oraz jędrna.

Dobre wypełniacze skórne

Żeby pacjent czuł się komfortowo, a co za tym idzie, jego samoocena była większa w wielu – jednak nie wszystkich wypadkach wykorzystuje się tak zwanewypełniacze skórne. Jak już wiadomo z nazwy, nadmieniony środek służy do wypełnienia podskórnej i skórnej tkanki tłuszczowej a są one często następstwem starzenia się skóry, urazów powypadkowych i wszystkiego typu dolegliwości np. naczyniak jamisty Mówimy Wypełniacz – myślimy Botoks – więc odmiennie mówiąc jest to toksyna botulinowa, oraz w pewnym sensie jest ona swojego typu wypełniaczem, lecz wywołuje czasowy niedowład mięśni, zwłaszcza tych, jakie odpowiadają za mimikę twarzy, co w konsekwencji przeciwdziała powstaniu kolejnych zmarszczek… Wypełniacz to substancja, jaka jest wstrzykiwana śródskórnie lub także podskórnie, w takim celu żeby odtworzyć straconą objętością tkankę czy wyrównać zmarszczki oraz bruzdy powstałe w efekcie mechanizmu starzenia się.

Niezwykle pozytywne rezultaty osiągniemy przy kuracji łączonej w jakiej wypełniacz występuje obok drugiej substancji, załóżmy. kwas hialuronowy z toksyną botulinową. Botoks nie jest wypełniaczem, jednakże w zestawieniu z kwasem hialuronowym (wypełniaczem) idealnie sprawdza się w wypadku korygowania zmarszczek, jakie powstały na przestrzeni paru dekad, za sprawą mimiki twarzy. Niegdyś, gdy ówczesne środki nie były znane, wykorzystywano parafinę, czy płynny sylikon. Jednak zaprzestano ich używania, ponieważ niosło to za sobą efekty uboczne. Następnym pewnego typu wypełniacza był w latach osiemdziesiątych kolagen, więc białko, jakie dzięki własnym właściwościom nadawało skórze miękkość. Pacjenci, jacy stosowali tego typu wypełniacz, skarżyli się na reakcje alergiczne, i krótki okres działania kolagenu. Został on wyparty przez inny typ wypełniacza skórnego – a mianowicie kwas hialuronowy.

Oprócz nadmienionego kwasu na rynku dostępne są jego pochodne związki syntetyczne – wielokrotnie kryją się pod nazwą generatorów tkankowych – jakich to owe działanie polega na stymulowaniu kolagenu – więc jego produkcji . W tych środkach o jakich mowa, można przytoczyć: hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton lub także kwas polimlekowy. Ostatnio również pojawiło się takie zjawisko, jak przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej o nazwie karboksymetyloceluloza. Najdoskonalsze rezultaty osiągniemy, gdy będziemy wykorzystywać wypełniacze, jakie są delikatne, natomiast nie są nota bene za bardzo usieciowane. Z zabiegami wypełniającymi nie należy przesadzać, ponieważ zbyt liczne poddawanie się im, może doprowadzić do powikłań dermatologicznych, np. zwłóknień tkankowych w obszarze twarzy. Wszelkie wypełniacze podaje się specjalistyczną igłą czy dzięki kaniuli. Już nie wspominając o tym, iż tego rodzaju zabiegi winnym być wykonywane w higienicznych warunkach, a również, co istotne – niezwykle precyzyjnego umycia oraz dezynfekcji skóry pacjenta.

Wypełniacze – Fakty oraz mity

Na temat botoxu krąży mnóstwo informacji. Nie wszelkie z nich są zgodne z prawdą. Należałoby dowiedzieć się na ten temat więcej, żeby rozwiać wątpliwości i dobrze oddzielać fakty od mitów. Przede wszystkim zabiegi przy wykorzystaniu botoxu nie mają nic wspólnego z chirurgią plastyczną. Nie wymagają ingerencji operacyjnej, są szybkie, łatwe, nieinwazyjne oraz zupełnie bezpieczne. Nie wiążą się także z zagrożeniem powikłań. Toksyna botulinowa to jednakże związek mocno toksyczny, lecz podany w dobrze wybranych przez profesjonalnego specjalistę proporcjach nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa, natomiast otrzymane w tenże sposób rezultaty są widoczne prawie natychmiast oraz utrzymują się dosyć długo. Mitem są również wielokrotnie spotykane informacje przestrzegające przed tzw. efektem maski. W prawdzie botox nie unieruchamia całej twarzy oraz nie pozbawia jej mimiki. Środek wprowadza się miejscowo, w celu wygładzenia tylko wskazanych partii twarzy. Działa on na dokładnie te mięśnie, jakie wywołują fałdowanie skóry oraz nie ma żadnego wpływu na możliwości ekspresji mimicznej.

Źródło: http://ormed.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here