Karta pamięci do smartfona. 128, 256 czy 512 GB

Wybór karty pamięci do smartfona zazwyczaj ogranicza się do wyboru pojemności. Reszta parametrów schodzi na drugi plan, ale nie warto ich lekceważyć. Gdy już wybierzemy pojemność, należy zwrócić uwagę na kilka innych aspektów.

Najważniejsze – pojemność?

Nowoczesne smartfony mają mnóstwo funkcji i bardzo często zastępują inne urządzenia np. komputery czy aparaty fotograficzne. To oczywiście wiąże się z koniecznością magazynowania dużej ilości danych. Jeśli ktoś intensywnie korzysta ze swojego smartfona oraz jego zaawansowanych funkcji, zapewne prędzej czy później zapełni wbudowaną pamięć na dane. Co wtedy zrobić? Oczywiście wybrać pojemną kartę pamięci microSD. Nie warto jednak inwestować w pojemność mniejszą, niż ta, którą oferuje smartfon. Przykładowo, jeśli smartfon posiada 64 GB pamięci wewnętrznej, najlepiej wybrać kartę pamięci microSD o pojemności co najmniej 64 GB. Jeśli posiadany smartfon wyposażono w pamięć wewnętrzną 256 GB i zdążyliśmy ją wykorzystać dość szybko, karta pamięci microSD 256 GB będzie najrozsądniejszym wyborem. 

Szybkość transferu, gwarancja wytrzymałości – czy to ważne?

Pojemność karty pamięci microSD jest priorytetową wartością, ale nie można zapominać o pozostałych aspektach. Przykładowo, jeśli ktoś często robi zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, nagrywa filmy lub gra w gry, bardzo ważna będzie nie tylko pojemność, ale i prędkość zapisu i odczytu danych. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie model Samsung PRO Plus, dostępny w wariantach o pojemności 128, 256 oraz 512 GB, a więc optymalnych dla większości użytkowników smartfonów. Linia PRO Plus oferuje nie tylko największe pojemności, ale również rewelacyjne transfery danych – do 160 MB/s w odczycie i do 120 MB/s w zapisie. Dzięki takim parametrom kopiowanie filmów w wysokiej rozdzielczości, zapisywanie zdjęć, instalacja najbardziej wymagających gier nie powinna sprawiać problemów. 

Wydajność i bezpieczeństwo danych to priorytet? Wtedy optymalnym wyborem może być karta pamięci microSD Samsung PRO Endurance. Model ten dostępny jest w wersjach o pojemności 32, 64, 128 lub 256 GB i jest przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników, którzy często nagrywają, robi mnóstwo zdjęć lub nieustannie wymieniają dane w smartfonie np. korzystają z połączenia Samsung DEX i wykorzystują smartfon w roli komputera. To bardzo zaawansowane rozwiązanie, które jest dedykowane między innymi urządzeniom monitoringowym, które cały czas zapisują dane na karcie, ale również aktywnym użytkownikom, wymieniającym kartę pamięci microSD pomiędzy smartfonem i np. kamerą sportową. Karty tego typu wytrzymują nawet 140 000 godzin (ponad 16 lat) rejestracji filmów i nadpisywania danych, a producent dodatkowo oferuje aż 5 lat ograniczonej gwarancji. 

 

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here