rowerek biegowy dla dziecka

Szczególnie polecaną zabawką, rozwijającą umiejętności manualne dziecka jest rowerek biegowy. Nie ma jednej zasady od kiedy dziecko powinno zacząć na nim jeździć. Maluch, gdy kończy 1,5 roku, staje się bardzo aktywny i ciekawy świata. Najczęściej wtedy rodzice zaczynają oglądać rowerki biegowe i decydują się na zakup jednego z nich.

Rowerki biegowe – na co zwracać uwagę?

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem cieszą się rowerki biegowe, takie jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Zabawki_Pojazdy-dla-dzieci_Rowerki-dla-dzieci_Rowerki-biegowe-244.html. Są proste w użyciu, dziecko szybko uczy się na nich jeździć oraz nie mają kłopotliwych części takich jak pedała, łańcuch, czy hamulce. Złożone są jedynie z ramy i siodełka, a maluch porusza się na nich tylko za pomocą swoich nóg. Czasami rowerki biegowe mają zamontowane z przodu hamulce, jednak nie są one konieczne. Dziecko na razie uczy się poruszania, więc najczęściej i tak korzysta jedynie ze stóp.

Kupując rowerek, należy zwrócić uwagę na jego wielkość. Te zabawki skierowane są dla maluchów, które kończą 18 miesięcy, więc niezwykle ważna jest ich wysokość. Aby dziecko mogło swobodnie jeździć na rowerku, siedząc na siodełku, musi mieć lekko ugięte nogi i całą powierzchnią stopy dotykać podłoża. Jeśli te kryteria nie będą spełnione, maluch nie będzie chciał jeździć na rowerku, ponieważ okaże się to niewygodne. Większość pojazdów przeznaczona jest dla dzieci o wzroście około 90 cm. Jeśli maluch jest niższy, należy wybrać dla niego nieco mniejszy pojazd. Dopiero po dopasowaniu wielkości rowerka do wysokości dziecka można zacząć się rozglądać za innymi cechami charakteryzującymi idealny rowerek biegowy.

Wybór rowerka biegowego – inne cechy

Do wyboru są rowerki biegowe drewniane i metalowe. Tu rodzice zyskują dowolność, ponieważ nie ma jednego słusznego wyboru. Zarówno rowerek drewniany, jak i metalowy może ważyć dużo lub mało, a także mieć różną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Każdy z nich jest tak samo ładny i estetycznie wykonany, więc nie można wyróżnić tu konkretnych zalet i wad takiego wyboru. Rowerki biegowe mają różnorodne koła. Mogą być wykonane z pianki lub gumy. Rowerki z piankowymi kołami przeznaczone są dla młodszych dzieci, które poruszają się wolniej. Ponadto takie koła nie zniszczą podłogi w mieszkaniu. Gumowe koła przeznaczone są na zewnątrz. Dzięki nim rower dużo szybciej się porusza oraz łatwiej jeździ po nierównym podłożu i trawie. Niektóre rowerki biegowe mają zamontowany ręczny hamulec. Nie jest to rzecz niezbędna, ponieważ maluch do hamowania będzie używał tylko nóg. Z kolei dla starszych dzieci hamulec może się okazać przydatny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here