Ile kosztuje porządne wyposażenie szopy ogrodowej?

Posiadanie własnego ogródka przy domu, choćby niewielkiego, to tyleż samo przyjemności z uprawiania go, ile obowiązków. Zmieniające się pory roku sprawiają, że średnio co kilka tygodni trzeba podejmować się pewnych prac, które mają pomóc w utrzymaniu ogródka w należytym stanie. A zatem – ile trzeba wydać pieniędzy, by uzupełnić swoją szopę o naprawdę niezbędne narzędzia ogrodnicze?

Narzędzia ogrodowe ręczne

Do prac ogrodowych przydadzą się nam narzędzia, które znacząco usprawnią przekopywanie grządek, grabienie, usuwanie zanieczyszczeń organicznych, spulchnianie ziemi, wykopywanie dołków, rozsadzanie… Wbrew pozorom nie ma tych narzędzi tak znowu wiele! Do przesadzania roślin wystarczy nam mała ręczna łopatka, a do cięższych prac – także większy szpadel. Potrzebne będą także grabie i pazurki do trawników, a także motyczka. Do przycinania mniejszych i większych gałęzi niezbędny będzie mały oraz duży sekator – koszt około 200 złotych. Dobór innych narzędzi jest już bardzo indywidualny. W tym miejscu można zakończyć zakupy na kwocie około 300–400 złotych za całość, w zależności od tego, z której półki cenowej wybieramy narzędzia.

Sprzęt ogrodniczy elektryczny i spalinowy

Nieco więcej kosztować będą urządzenia elektryczne, potrzebne do sprawnego i niewymagającego dużego wysiłku oporządzania ogrodu. Podstawą będzie tu na przykład kosiarka, kosztująca kilkaset złotych do nawet kilku tysięcy – w zależności od modelu. Przydadzą się też elektryczne nożyce do żywopłotów i przycinania trawników – kosztujące około 100–200 złotych. Jeśli mamy duży żywopłot, potrzebne będą większe i nieco droższe. Do uprzątnięcia trawnika przyda się też dmuchawa lub odkurzacz do liści. W większości przypadków odkurzacz do liści będzie nieco lepszym wyborem, ponieważ większość modeli jest dwufunkcyjna – daje zarówno możliwość dmuchania liści, jak i ich wciągania oraz rozdrabniania.

Najważniejsze wyposażenie szopy

Dodatkowe elementy, takie jak rękawice, donice, taczki, pojemniki, węże ogrodowe, zraszacze i inne akcesoria, mogą być bardzo przydatne do pracy w ogrodzie, ale nie są absolutnie niezbędne. Wśród najważniejszego i najbardziej potrzebnego wyposażenia szopy ogrodowej znajdują się sprzęty, których wartość to około 1000–2000 złotych za wszystko. Mając w swojej szopie sprzęt o takiej wartości, dobrej klasy odkurzacz do liści czy wartościowy kultywator albo kosiarkę samojezdną, warto pomyśleć też o tym, by sama szopa była porządna i dobrze zabezpieczona przed ewentualną kradzieżą!

Aby wyposażyć swoją szopę w narzędzia ogrodnicze, nie trzeba wbrew pozorom wydać więcej niż 1000 złotych – gdy wybieramy je w dobrych sklepach i korzystamy z różnorodnych promocji. Zdecydowanie warto kupować tego rodzaju rzeczy w obniżkach posezonowych. Wcale nie tracą one na jakości, a w przyszłym roku przydadzą się do porządkowania ogrodu i dbania o jego świetny wygląd. Nie bój się kupować nowoczesnych elektrycznych odkurzaczy do liści czy podkaszarek i nożyc. Pozwolą Ci one zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu, który możesz przecież spożytkować na rekreację i spędzanie czasu z rodziną w swoim pięknym, wypielęgnowanym ogrodzie! To zdecydowanie opcja dla tych, którzy szanują swój czas!

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here