pies

Obroża na kleszcze, jak również na psy, to element, który powinien towarzyszyć każdemu psiakowi na spacerze. Mówi to wielu specjalistów, w tym chociażby weterynarze, jacy na co dzień zajmują się opieką nad takimi zwierzakami. Do dbałości o zdrowie swojego ulubieńca należy podchodzić z wielką uwagą. Tak, bowiem nawet kleszcz jest w stanie zaszkodzić psom – pomimo tego, że jest on zdecydowanie mniejszy. Co należy wiedzieć na temat takich obroży, jakie mają chronić przed kleszczami?

Zakup ochrony dla psa

Obroże na kleszcze są koniecznością, ponieważ są w stanie zapewnić skuteczną ochronę. Kleszcze to małe pasożyty, które (niestety!) mają ogromną moc do przenoszenia takich chorób, jak anaplazmoza, borelioza, babeszjoza czy erlichioza. Może człowiekowi takie nazwy nic nie mówią, ale wystarczy tylko wrzucić do wyszukiwarki, aby przekonać się, że są to choroby, jakie mocno są w stanie zaszkodzić domowym ulubieńcom. Warto przeciwdziałać takim zjawiskom, stosując obrożę na kleszcze, a także tabletki, jakie przepisywane są przez weterynarzy. W sklepach można samodzielnie zakupić takie obroże, jakie pochodzą tylko i wyłącznie od sprawdzonych producentów. Są one dostępne dla psów małych, średnich, a także dużych.

Zasada działania

Tego typu ochrona dla czworonożnych ulubieńców działa na bardzo prostej zasadzie. Wystarczy tylko założyć ją na szyję i… to wszystko, nic więcej nie trzeba robić. Tyczy się to nie tylko obroży na kleszcze dla psów, ale również dla kotów, jakie aktualnie są w sprzedaży. Każdy z domowych zwierzaków powinien znajdować się pod ochroną. Tym bardziej, że takie pasożyty mogą również przejść na człowieka. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby przed założeniem zwierzęciu obroży, sprawdzić czy na jego ciele nie ma żadnych szkodników. Jeżeli tak, to koniecznie trzeba je usunąć, sprawdzając czy w ciele nie pozostały żadne pozostałości kleszcza. Potem obroże można założyć, ciesząc się długim okresem działania.

Czy mój pies może je nosić?

Teoretycznie każdy pies może tego rodzaju obroże założyć. Są jednak pewne wyjątki od tej reguły i zalicza się do nich:

  • suki ciężarne i karmiące,
  • sytuacje, kiedy pies śpi z właścicielem w jednym łóżku – wdychanie substancji, jakie zawarte są w obroży, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka, jeżeli będzie wdychał je przed snem,
  • psy, które mają gęstą sierść z gęstym podszerstkiem i właściciel nie ma okazji do tego, aby tą sierść mu podciąć,
  • psom starszym lub takim, które są aktualnie na etapie rekonwalescencji po chorobie.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here