Dlaczego warto mieć paralizator i jak kupić dobry model?

0
507

Na rynku można znaleźć wiele akcesoriów do samoobrony. Jednym z nich jest paralizator. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego warto go kupić oraz na jakie kryteria należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po model idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. 

Paralizator – dla kogo?

Po paralizator powinny sięgnąć wszystkie osoby, które poszukują legalnego, a zarazem skutecznego środka samoobrony. Sprawdzi się znakomicie w sytuacjach zagrożenia i pozwoli szybko obezwładnić napastnika. Jeżeli chcesz swobodnie spacerować po mieście nocą czy późnym wieczorem, to niewielkie akcesorium może być bardzo przydatne. Paralizator możesz ukryć w torebce czy kieszeni, a dostęp do niego będzie bardzo prosty i intuicyjny. 

Oczywiście najlepiej kupować paralizatory w sprawdzonych punktach. Szaroki asortyment akcesoriów do samoobrony prosto od renomowanych producentów oferuje sklep internetowy Kolba. To doskonała propozycja dla wszystkich wymagających klientów, którzy poszukują urządzeń pierwszorzędnej jakości. Zdecydowanie warto zapoznać się z listą produktów i sięgnąć po model idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. 

Jak działa paralizator?

Konstrukcja paralizatora sprawia, że urządzenie może wytwarzać napięcie elektryczne nawet do 500000 V, które charakteryzuje się niskim natężeniem. Natomiast organizm człowieka składa się głównie z wody, zatem ładunek wywołuje bardzo bolesny skurcz mięśni, a także uniemożliwia właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Sprzęt wyposażony jest w elektrody i to właśnie między nimi wytwarza się ładunek elektryczny. Wystarczy dotknąć elektrodami napastnika, aby uzyskać oczekiwany efekt. 

Skuteczność paralizatora

Skuteczność urządzenia zależna jest głównie od jego mocy, a także czasu działania. Ponadto przy użytkowaniu należy mocno docisnąć paralizator do ciała napastnika i unikać celowania w twarz. Najlepiej kierować elektrody w miejsca najmocniej unerwione – tułów, kark, barki, pachwiny, miednicę czy krocze. Już pół sekundy wywoła u przeciwnika ból, natomiast 5 sekund rażenia spowoduje oszołomienie i utratę równowagi. Nawet gdy napastnik się podniesie, jego obwodowy układ mięśniowy będzie bardzo obciążony

Kolejnym elementem, który wpływa na skuteczność, jest stan przeciwnika. Osoby pod wpływem narkotyków mogą wykazywać odrobinę wyższą tolerancję na ból. Ważna jest również grubość ubrań. 

Jak kupić dobry paralizator?

Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną paralizatora, a następnie sięgnąć po model, który idealnie sprawdzi się w Twoich rękach. Zwróć uwagę, że w sklepie internetowym Kolba kupisz paralizatory w różnych rozmiarach, dzięki czemu na pewno znajdziesz model dopasowany do własnych potrzeb. Ponadto zawsze możesz zapytać o szczegóły profesjonalną obsługę, która chętnie udzieli wielu cennych porad. Wybierz najlepszy sprzęt i ciesz się bezpieczeństwem na co dzień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here