Czym są dermapeny i do czego służą

Ludzka skóra z czasem zaczyna wyglądać nie tak, jakbyśmy chcieli. Staje się zwiotczała, pojawiają się na niej blizny oraz zmarszczki. Na szczęście istnieje możliwość pozbycia się takiego problemu. Wystarczy poddać się odpowiedniemu zabiegowi, w którym używane są specjalne przyrządy. To niewielkie dermapeny.

Metoda regeneracji skóry

Kiedy mówimy o dermapenach, mamy na myśli profesjonalne i wygodne urządzenia w kształcie pióra, które w rękach doświadczonych dermatologów mogą zdziałać cuda. Są one zbudowane z kilkunastu maleńkich tytanowych igieł, których zadaniem jest wbicie się w głąb ludzkiej skóry (aż do 3 milimetrów pod powierzchnię) i dostarczenie jej niezbędnych, bardzo cennych substancji odżywczych.

Dzięki pulsacyjnym ruchom wspomniane igły bez problemu przenikną w trudno dostępne miejsca, nie tylko na nogach, ale także na twarzy oraz szyi. Skuteczność całego zabiegu jest w stu procentach skuteczna, gdyż dermapeny wykonują ponad 1000 nakłuć w ciągi sekundy! Wystarczy jedna sesja w klinice medycyny estetycznej, aby skóra zrobiła się elastyczna i napięta.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Wydaje się, że metoda ta jest podobna do klasycznej mezoterapii igłowej, a jednak są tutaj pewne różnice. Mezoterapia to inaczej wstrzykiwanie do skóry specjalnego preparatu, który ma właściwości odżywiające. Z kolei dermapen przy pomocy mikroigieł doprowadza do mikrouszkodzeń komórek i powoduje, że produkowana jest większa ilość elastyny oraz kolagenu.

Dodatkowo wprowadza przetestowane substancje, chociażby aminokwasy, różne witaminy oraz kwas hialuronowy. Co ważne, pacjent nie musi obawiać się bólu, bo lekarz nałoży na skórę sprawdzoną maść o działaniu znieczulającym. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zabiegu dermapenem? Na przykład, jak szybko pojawią się oczekiwane efekty oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

Efekty i przeciwwskazania

Panie szczególnie decydują się na tę metodę, jeżeli chcą poprawić cerę (kolor, gęstość itp.) i zredukować zmarszczki na twarzy. Rezultaty będą widoczne dość szybko, bo już po dwóch wizytach u dermatologa. Jednak im więcej pacjent pragnie ulepszyć (dodatkowo zmniejszyć widoczność tzw. porów), tym całość potrwa dłużej.

Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na taką przyjemność. Dermapeny nie są zalecane w przypadku, kiedy ktoś cierpi na chorobę nowotworową albo ma problemy z krzepliwością krwi. Mało tego, również trądzik, ciąża oraz karmienie piersią nie pozwalają na rozpoczęcie zabiegu. Stąd tak ważne jest przeprowadzenie wcześniejszego i szczerego wywiadu lekarskiego.

Dermapeny dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here