Akcesoria kuchenne na miarę twojej kuchni

Urządzanie kuchni to nie tylko wybór mebli i kolorów ścian. Ważne są również akcesoria kuchenne które, choć niewielkich rozmiarów, są jej niezbędnym elementem. Nie tylko umożliwiają one przygotowywanie potraw, ale w dużej mierze to właśnie one sprawiają, że kuchnia jest takim klimatycznym pomieszczeniem. Na jakie produkty warto najbardziej zwrócić uwagę?

Młynek do przypraw

Jeden z takich produktów to młynek do przypraw. To niepozorne urządzenie, o którym często się zapomina, potrafi odmienić oblicze gotowanych potraw. Każdy, kto choć raz spróbował świeżo zmielonych przypraw, nie będzie chciał już wracać do kupowania ich gotowych w sklepie. Są on bowiem o wiele bardziej aromatyczne, a ich smak jest dużo bardziej intensywny.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając taki młynek? Podstawową decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór pomiędzy urządzeniami elektrycznymi a tradycyjnymi ręcznymi. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Elektryczne mielą szybciej i dokładniej oraz bez konieczności użycia siły, ale są droższe i czasami mielą przyprawy zbyt mocno zmieniając je w drobny pył. W tradycyjnym trzeba wykonać tę czynność samemu i trwa to dłużej, ale za to są one tańsze, a wolniej mielone przyprawy zachowują więcej smaku i aromatu.

Ważna jest również odpowiednia jakość wykonania, która gwarantuje długą wytrzymałość i bezproblemową pracę. Wyrobami wartymi polecenia są z pewnością młynki Peugeot. Jest to uznany na całym świecie producent młynków do soli i przypraw z ogromną tradycją. Wytwarza je już prawie 180 lat od 1840 roku. Przykładem dobrego produktu tej firmy może być młynek do pieprzu ROYAN w kolorze grafitu.

Naczynia żaroodporne

Szklane naczynia żaroodporne to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Są one bardziej odporne na wysokie temperatury od naczyń metalowych, potrawy mniej do nich przywierają, a dodatkowo nie mają negatywnego wpływu na smak potraw. Najbardziej praktyczne naczynia żaroodporne mają gładką powierzchnie i zaokrąglone rogi. Dzięki temu tłuszcz i resztki jedzenia nie zbierają się w zakamarkach i znacznie łatwiej jest je umyć po skończeniu gotowania.

Ważną kwestią przy wyborze odpowiedniego modelu jest ich wielkość. Optymalny rozmiar jest kwestią bardzo indywidualną i każdy przed zakupem powinien zastanowić się, jakie potrawy najczęściej przygotowuje. Szeroki wybór naczyń żaroodpornych w różnych kształtach i rozmiarach oferuje firma SIMAX. Ma ona bardzo duże 170-letnie doświadczenie w branży, co gwarantuje wysoką jakość wykonania i wytrzymałość.

Rękawice piekarskie

Dobrym uzupełnieniem naczyń żaroodpornych będą rękawice piekarskie, czyli rękawice przeznaczone do trzymania gorących naczyń i sprzętów kuchennych. Ich głównym zadaniem jest chronienie rąk przed oparzeniami na przykład podczas wyjmowania naczyń z piekarnika. Warto zwrócić uwagę na rękawice piekarskie francuskiej firmy DeBuyer, która produkuje dodatki kuchenne do gotowania i pieczenia. Wykonane są one ze specjalnej tkaniny bawełnianej chroniącej nawet przed temperaturą rzędu 300 stopni Celsjusza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here