Zakupy online

Robisz zakupy online i chcesz się dowiedzieć, kiedy paczka dotrze pod Twoje drzwi? A może szukasz sposobu, by odebrać swoje zamówienie szybciej? Sprawdź, od czego zależy szybkość wysyłki i czas dostawy.

Zakupy online dla niecierpliwych

Znowu zdarzyło się, że Twój ulubiony lub upatrzony produkt nie jest dostępny w sprzedaży stacjonarnej? Nastawiłeś się na zakup wybranego towaru, ale sklep informuje, że jest on dostępny tylko na zamówienie? Takie przypadki są bardzo częste, ale można je wyeliminować przez zakupy online. Jeśli jeden sklep internetowy nie ma interesującego Cię produktu, to zawsze możesz skorzystać z oferty innego sklepu. Zakupy online są dedykowane bez wątpienia osobom niecierpliwym i tym, które nie zgadzają się na wybór tego, co jest dostępne, tylko kupić to co chcą rzeczywiście. Jeśli na przykład chcesz kupić kalosze, ale interesuje Cię wyłącznie wybrany kolor i wzór to obejrzyj kalosze damskie w 7BUTY gdzie znajdziesz oferty z najpopularniejszych sklepów internetowych z obuwiem.

Czas wysyłki a czas dostawy zakupów online

Produkty kupione przez internet są dostarczane stosunkowo szybko – niekiedy już następnego dnia, ale o dokładnej dacie realizacji zlecenia decyduje kilka czynników. Jedną z najważniejszych zasad obowiązujących w przypadku sprzedaży internetowej jest zrozumienie, iż czas wysyłki towaru nie jest jednoznaczny z czasem jego dostarczenia do klienta. W momencie, gdy robisz zakupy online, możesz się często natknąć na informację, że wybrany sklep oferuje wysyłkę w 24 godziny lub w 48 godzin, a to oznacza, że sklep potrzebuje tyle właśnie czasu na to, by skompletować Twoje zakupy online. Jeżeli pilnie potrzebujesz kupić żakiet do pracy zwróć wtedy na to szczególną uwagę. Pod pojęciem kompletowania rozumiemy przede wszystkim przyjęcie zamówienia, przekazanie go na magazyn, skompletowanie produktów w obrębie zamówienia, spakowanie ich, wystawienie faktury lub rachunku oraz przekazanie paczki do wysyłki. Wszystkie te czynności mogą trwać właśnie 24 lub 48 godzin, ale niekiedy sklepy internetowe informują, że czas wysyłki wynosi na przykład 3 dni lub 7 dni. Wszystko zależy od dostępności konkretnego towaru.

Nieco inaczej sprawa ma się z czasem dostawy. Czas dostawy można określić jako czas przygotowania do wysyłki oraz zasadniczego transportu produktów do klienta. Zakupy online są dostarczane przez firmy kurierskie zwykle w terminie do 2 dni roboczych, ale jeśli sklep znajduje się stosunkowo blisko lub nadaje przesyłki w godzinach porannych, istnieje możliwość otrzymania paczki już następnego dnia roboczego. Czas dostawy zakupów online może się przedłużyć w okresie przedświątecznym lub w terminie popularnej wyprzedaży, jaką jest Black Friday. Wtedy sklepy internetowe notują zwiększone zainteresowanie swoimi ofertami, a przez to nie są w stanie realizować zamówień tak szybko. Również firmy kurierskie mają wtedy problem z dostarczeniem wszystkich zamówień na czas, więc trzeba być przygotowanym, że dostawa może się przedłużyć o około 1 dzień roboczy.

Jak przyspieszyć odbiór swojego zamówienia?

Jako klient masz ogromny wpływ na to kiedy zostaną dostarczone Twoje zakupy online, a jest to związane przede wszystkim z terminem wykonania zamówienia oraz wybranym sposobem dostawy i płatności. Musisz wiedzieć, że sklepy internetowe wysyłają zamówienia zwykle w godzinach popołudniowych, a część film informuje nawet o tym, że zamówienia złożone i opłacone na przykład do godziny 12.00 lub 14.00 są wysłane jeszcze tego samego dnia. Jeśli składasz zamówienie w godzinach popołudniowych, to istnieje bardzo mała szansa, że otrzymasz je już kolejnego dnia, gdyż takie zamówienie będzie kompletowane dopiero kolejnego dnia roboczego.

Do ustalenia terminu, w jakim dostarczone będą Twoje zakupy online, należy wziąć pod uwagę również sposób płatności. Jeśli wybierasz opcję wpłaty na poczcie lub płatności bezpośrednio ze swojego konta bankowego, to musisz mieć świadomość, że termin potrzebny na zaksięgowanie pieniędzy na koncie sprzedającego może wynosić nawet 2 dni, a więc Twoje zamówienie będzie kompletowane i przygotowane do wysyłki dopiero za 2 dni, a przyjmując kolejne 2 dni na transport, możesz go oczekiwać dopiero za 4 dni. Żeby przyspieszyć termin wysyłki produktów ze sklepu internetowego, warto wybrać opcję szybkiego przelewu. Takie przelewy księgują się na kontach sprzedających nawet w ciągu kilku sekund. Innym sposobem jest skorzystanie z możliwości złożenia zamówienia za pobraniem. W przypadku takich zamówień sklepy nie muszą oczekiwać na zaksięgowanie się płatności, tylko wysyłają produkty od razu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here