Kabarety

Chcesz być na bieżąco z polskimi kabaretami? Sprawdź nasz kalendarz najbliższych wydarzeń we Wrocławiu, który aktualizujemy każdego dnia! Z nami nie przegapisz żadnego kabaretu w Twoim mieście.

Brak wydarzeń.

Sztuka nie zawsze musi być poważna, służyć zadumie czy refleksji. Czasem bywa zabawna, rozrywkowa. Oba te cele łączą w sobie dobre kabarety, których nie brakuje w stolicy Dolnego Śląska - zarówno tych lokalnych i mało jeszcze znanych, jak i tych cieszących się popularnością w skali całego kraju. Wrocław zaprasza wszystkich wielbicieli kabaretu na spotkania z różnymi formacjami, zarówno przy różnych okazjach jak i na co dzień. Gdzie się udać, co zobaczyć, jak dobrze bawić się z wrocławskimi kabaretami?

Rodzime formacje, wielkie gwiazdy

Wrocław regularnie odwiedzają tak znane formacje, jak Ani Mru Mru, Neo - Nówka (kabaret organizuje we Wrocławiu swoje piętnastolecie), Kabaret Młodych Panów czy Grupa MoCarta. Można tu spotkać Artura Andrusa, Kabaret Pod Wyrwigroszem czy Kabaret Moralnego Niepokoju. Wszystkie te wielkiego formatu gwiazdy odwiedzają nadodrzańskie miasto regularnie i niemal co roku, by bawić i intrygować widzów.

Warto także pamiętać o rodzimych gwiazdach - na przykład nieco już dziś mniej popularnym, jednak posiadającym długą tradycję Kabarecie Elita - niegdyś projekcie studenckim młodych uczących się na Politechnice Wrocławskiej. Miasto spotkań nie tylko przyjmuje, ale często także rodzi talenty kabaretowe, które później bawią i zmuszają do refleksji widzów w całym kraju. Regularnie odbywają się również przeglądy lokalnych czy mniej jeszcze znanych formacji kabaretowych.

Wielkie wydarzenia

Prawdziwym koneserom i wielbicielom kabaretowego humoru warto oczywiście polecić Polską Noc Kabaretową - w bieżącym roku odbyła się ona w Hali Stulecia. Nie brakuje też Gali Kabaretowych z okazji Andrzejek, Sylwestra czy zakończenia letniego sezonu. Wydarzenia te wiążą się z serią fenomenalnych występów największych gwiazd oraz kabaretów trochę mniej znanych, ze świeżym, celnym i zabawnym repertuarem.

Warto również wspomnieć o Festiwalu Wrocek, który stanowi istny raj dla wielbicieli komedii. To seria wydarzeń, które pozwalają oderwać się od rzeczywistości i uśmiać do łez. Oprócz tego stosunkowo często w stolicy dolnego Śląska odbywają się obchody jubileuszowe poszczególnych grup kabaretowych, które oznaczają całe wieczory pełne występów. Wszyscy wielbiciele kabaretów, zarówno przyjezdni jak i mieszkający na stałe we Wrocławiu, znajdą tutaj to, czego szukają - rozrywkę na wysokim poziomie, częste i dostępne wydarzenia, możliwość rezerwacji.

Inteligentny humor

Kabarety we Wrocławiu to gratka nie tylko dla tych, którzy chcą się jedynie pośmiać. Kabaret pełni dziś przecież rolę współczesnego błazna - śmiesząc porusza, uczy, informuje i zwraca uwagę na bieżącą sytuację społeczną czy polityczną. Niejeden skecz śmieszy do łez, by zaraz wsadzić przysłowiowy kij w mrowisko i wzburzyć nieco widzów. Wrocław doskonale rozumie rolę kabaretów we współczesnej kulturze, stąd właśnie bogata oferta i wiele możliwości dla ich wielbicieli w stolicy Dolnego Śląska. Warto na bieżąco śledzić ofertę i pojawiające się z wyprzedzeniem wydarzenia, żeby na pewno zdążyć nabyć swoje bilety!