Stand Up

Chcesz być na bieżąco z występami polskiego Stand-Upu? Sprawdź nasz kalendarz najbliższych wydarzeń we Wrocławiu, który aktualizujemy każdego dnia! Z nami nie przegapisz żadnego występu w Twoim mieście.

4 kwietnia 2019

Zalewski, Borkowski, Rejent, Krajewski, Chałupka, Bendler, Szczęśniak, Kołecki, Banaś
Trasa Stand-up Skład - Zalewski, Borkowski, Rejent, Krajewski, Chałupka, Bendler, Szczęśniak, Kołecki, Banaś

Data wydarzenia: 4 kwietnia 2019 18:00

W miejscowości: Wrocław w Sala Koncertowa Radia Wrocław

Cena od: 59 PLNKup bilet »

Krajewski, Van Bendler, Chałupka, Rejent, Zalewski, Borkowski, Szczęśniak, Banaś, Kołecki
Trasa Stand-up Skład - Krajewski, Van Bendler, Chałupka, Rejent, Zalewski, Borkowski, Szczęśniak, Banaś, Kołecki

Data wydarzenia: 4 kwietnia 2019 21:00

W miejscowości: Wrocław w Sala Koncertowa Radia Wrocław

Cena od: 59 PLNKup bilet »

8 kwietnia 2019

Krajewski, Van Bendler, Chałupka, Rejent, Zalewski, Borkowski, Szczęśniak, Banaś, Kołecki
Trasa Stand-up Skład - Krajewski, Van Bendler, Chałupka, Rejent, Zalewski, Borkowski, Szczęśniak, Banaś, Kołecki

Data wydarzenia: 8 kwietnia 2019 19:00

W miejscowości: Wrocław w Sala Koncertowa Radia Wrocław

Cena od: 69 PLNKup bilet »

11 kwietnia 2019

Absolutny HIT w Polsce! Michał Wójcik z Ani Mru Mru na żywo we Wrocławiu!
Michał Wójcik - Live Volume 1 - Absolutny HIT w Polsce! Michał Wójcik z Ani Mru Mru na żywo we Wrocławiu!

Data wydarzenia: 11 kwietnia 2019 20:30

W miejscowości: Wrocław w Sala Koncertowa Radia Wrocław

Cena od: 65 PLNKup bilet »

Jednym z największych plusów kultury jest fakt ciągłego rozwoju. Formy pochodzące z różnych kultur, państw i miejsc, warstw społecznych i subkultur przenikają się, tworząc całkiem nowe, nieocenione wartości. Komediową formą występów na żywo w Polsce do niedawna zarządzał głównie kabaret - widzowie przywykli do występów rozmaitych formacji i lubią ich celne, zabawne skecze, nierzadko komentujące codzienne życie i palące, wyjątkowe kwestie. Wszystkich wielbicieli kabaretu warto jednak zachęcić do zapoznania się z nową, obecną w Polsce od całkiem niedawna formą - Stand - Upem. Warto zrobić to we Wrocławiu, gdzie scena Stand - Upowa stale się rozwija i poprawia swój poziom.

Czym jest Stand - Up i dlaczego warto?

Ta forma rozrywki musiała narodzić się w Ameryce - kraju na wskroś indywidualistycznym. Zamiast grupy kabaretowej, widzowie mają kontakt z pojedynczym artystą wygłaszającym monolog. Z racji obecności tylko jednej osoby na scenie niewiele się dzieje - całość musi więc nadrobić i zawłaszczyć charyzma występującego. To wspaniałe widowisko nie zawiera bogatej prawy artystycznej, nie ma tu piosenek z udziałem warstwy instrumentalnej ani dekoracji i scenografii, a jednak występy najlepszych hipnotyzują i na długo pozostają w pamięci widowni.

Dlaczego warto poszerzyć swoje doświadczenia z komedią o Stand - Up? Choćby po to, by doznać nowych emocji - ubawić się do łez, poczuć poruszonym, czasem dotkniętym, zmuszonym do namysłu. Wrocławska scena stale się rozwija i zaprasza widzów do uczestniczenia w występach.

Stand up we Wrocławiu

Przez okrągły rok w stolicy Dolnego Śląska odbywają się występy artystów, którzy zabawnie, ale i dosadnie poruszają najbardziej kontrowersyjne tematy, przekraczają tabu, łamią zasady, by swoją dorosłą publiczność wzburzyć i rozbawić. Zwieńczeniem roku jest odbywająca się w Hali Stulecia Galan Stand - Up Comedy, gdzie najlepsi spośród artystów prezentują swoje monologi. Warto uczestniczyć w tym wydarzeniu i obserwować niezwykły kunszt, z jakim samotna osoba na nieudekorowanej scenie przejmuje we władanie całą uwagę swoich odbiorców. Siłą Stand - upu jest ogromna charyzma i brak strachu przed trudną tematyką. Wrocław zaprasza dorosłych widzów na Galę, a także na pomniejsze, odbywające się przez cały rok wydarzenia.

Nie tylko klasyczne kabarety

Stand - Up to forma bardzo świeża i otwarta. Młodzi artyści mogą bez trudu sprawdzić się i spróbować swoich sił w casie otwartych występów, kiedy to niemal każdy może stanąć przed publicznością. Liczy się charyzma, talent komediowy i wybór tematu. Publiczność trzeba poruszyć, porwać i zachęcić do uważnego słuchania, a największą nagrodę stanowią gromkie wybuchy śmiechu. To sztuka jednego artysty, niezwykle pociągająca dla wielu z nich. Wrocław od pewnego czasu stwarza coraz większe możliwości spotkania ze Stand - Upem, być może nie tylko jako widz, ale i jako wykonawca? Dla tych jednak, którzy wolą komfortowe miejsce przy stoliku i dobry napój podczas obserwowanie występów Wrocław przygotował dynamiczną, ciekawą ofertę.