Płyty drogowe z tworzywa

Niemal każdy fachowiec wie, w jaki sposób położyć, a potem użytkować płyty drogowe betonowe. A co z płytami wykonanymi z tworzywa sztucznego? Choć nowocześniejsze i bardzo łatwe w montażu, nadal wybierane są rzadziej niż inne, tradycyjne, rodzaje płyt. Warto jednak poznać je bliżej!

Płyty drogowe z tworzywa sztucznego

Produkcja płyt drogowych z tworzywa nastawiona jest na uzyskiwanie artykułów wytrzymałych, odpornych na warunki atmosferyczne, a przy tym – ekologicznych. Właśnie dlatego płyty jezdne firmy geoPRODUCT wykonywane są z polietylenu pochodzącego z recyclingu. Ułożona z nich droga jest trwała: nie rozmięka w trakcie opadów ani intensywnego użytkowania.

Tak jak drogowe płyty betonowe, płyty z tworzywa sztucznego mają wiele zastosowań. Sprawdzą się jako materiał do budowy dróg tymczasowych, ale też tymczasowych lądowisk, ścieżek pieszych czy placów przygotowywanych pod eventy i imprezy sportowe. Ich prawidłowe użytkowanie jest przy tym banalnie proste – wystarczy okresowo oczyścić płyty (np. ze śniegu) oraz sprawdzić ich stan.

Jak wygląda montaż płyt drogowych z tworzywa? Jest o wiele łatwiejszy niż montaż płyt betonowych i przebiega bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Zadanie z powodzeniem może już wykonać zespół 2 monterów! Płyty drogowe (wymiary 120×180 cm) są lekkie i poręczne – najcięższa waży zaledwie 37 kg. Bez problemu można więc przenieść je w dowolne miejsce i szybko ułożyć.

Płyty drogowe ażurowe z tworzywa

Czasem do ułożenia drogi wybierane są nie płyty drogowe pełne, lecz ażurowe. Szczególnie chętnie takie rozwiązanie stosowane jest w trakcie budowy podjazdów lub przydomowych miejsc parkingowych. Przed wyborem płyt drogowych na podjazd warto zapoznać się z ofertą geoPRODUCT. Znajduje się w niej tzw. geoSYSTEM, czyli ekologiczny system wzmacniania nawierzchni. Zamiast układać na podjeździe płyty drogowe tymczasowe ażurowe, można więc zdecydować się na to rozwiązanie. Do budowy podjazdu wykorzystuje się wówczas eko kratki: łączone metodą wtykową, szybko utworzą jednolitą nawierzchnię. Wystarczy tylko zadbać o jej odpowiednie wypełnienie – i już można cieszyć się naturalnie wyglądającym podjazdem lub kawałkiem terenu, w każdej chwili mogącym posłużyć jako parking dla gości.

Prawidłowe użytkowanie płyt drogowych zdecydowanie przedłuża ich żywotność. Czasem wymaga ono dodatkowych działań – m.in. zabezpieczenia płyt przed zimową wilgocią i mrozem. Można jednak prościej: np. wybierając płyty z tworzywa sztucznego. W ich przypadku wystarczy jedynie wykonywać okresowy przegląd. Dzięki temu łatwiej zaoszczędzić czas i środki finansowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here