Jak dbać o cerę naczynkową?

0
1246

Piękna, gładka cera, o ładnym kolorycie to marzenie każdej kobiety. Niestety, często skóra nie jest idealna, mogą pojawić się na niej nieestetyczne zmiany, wypryski lub przebarwienia. Częstym problemem są rozszerzone, popękane naczynka, które dotyczą dużej grupy osób.

Cera naczynkowa – cechy

Cecha naczynkowa charakteryzuje się rozszerzonymi, mocno widocznymi naczyniami krwionośnymi. Skóra jest cienka, wrażliwa, mocno reaguje na czynniki atmosferyczne oraz stan emocjonalny danej osoby. Występuje przede wszystkim u osób z jasną karnacją i blond włosami. Przyczyny występowania cery naczyniowej są zróżnicowane. Do głównych można zaliczyć uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednią pielęgnację, zaburzenia hormonalne, złe odżywianie, głównie ostre przyprawy i alkohol.

Naczynka uwidaczniają się pod wpływem dużego wysiłku, bywają również konsekwencją nieleczonych chorób skóry. Zmiany występują głównie w okolicy policzków, nosa, czoła i brody. Często występuje pieczenie, uczucie ściągnięcia, czasami pojawia się świąd. Jeżeli naczynka popękają, pojawiają się tzw. pajączki. Skóra naczyniowa jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Jak dbać o cerę naczynkową – domowe sposoby

Cera naczynkowa musi być odpowiednio pielęgnowana, w przeciwnym razie zmiany mogą się nasilać. Mogą również przekształcić się w rumień lub trądzik różowaty, choroby wymagające specjalistycznego i długiego leczenia. Podstawą pielęgnacji są kosmetyki, które uszczelniają oraz uelastyczniają naczynka krwionośne. Ważne jest również prawidłowe nawilżenie oraz ochrona delikatnej skóry.

Takie właściwości ma między innymi witamina C oraz, witamina K. Witamina C doskonale rozjaśnia cenę, wzmacnia popękane naczynia. Witamina K zmniejsza zaczerwienia, oraz poprawia koloryt skóry. Inne cenne składniki poprawiające stan cery naczyniowej to pantenol, gliceryna, olej z awokado czy olejek makadamia. W domu można samodzielnie przygotować maseczki bogate w witaminy, które poprawią stan cery naczyniowej. Z powodzeniem można wykorzystać aloes, siemię lniane, miód, zieloną glinkę  czy korzeń lukrecji, które mają dobre właściwości wzmacniające i ochronne.

Dobre właściwości ma również ogórek, który doskonale rozjaśnia i nawilża cerę. Kosmetyki do cery naczyniowej powinny również mieć  działanie przeciwzapalnie i przeciwobrzękowe, takie właściwości zapewnia m.in. wyciąg z oczaru wirginijskiego oraz ekstrakt z ginko biloba. W pielęgnacji skóry naczyniowej nie są wskazane peelingi mechaniczne, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Oprócz kosmetyków istotne są również inne elementy, które pomogą otrzymać skórę naczynkową w dobrej kondycji. Ważne, aby twarz myć letnią wodą, ponieważ ciepła może być przyczyną pękania naczynek.

Demakijaż należy wykonywać bardzo delikatne, za pomocą specjalistycznych kosmetyków, o odpowiednim składzie. Skóra naczyniowa nie powinna być wystawiana na nadmierną ekspozycję na słonce oraz silny wiatr czy zmiany temperatury. Należy unikać stresu, a także zadbać o dietę, bez dodatków ostrych przypraw, alkoholu i gorących potraw.

Pielęgnacja cery naczyniowej w gabinecie medycyny estetycznej

Sama pielęgnacja nie zawsze pomaga uporać się z problemami cery naczyniowej. Jeżeli naczynia są popękane,  a zmiany mocno widoczne, warto skorzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej.  Bardzo skuteczne i popularne jest laserowe zamykanie rozszerzonych naczyń. Zabieg laserowy skutecznie i trwale usuwa nieestetyczne naczynka, pozostawia cerę ładną i elastyczną.  W przypadku wystąpienia problemu w innym rejonie twarzy zabieg można z powiedzeniem powtórzyć.

Cera naczyniowa jest wymagająca i delikatna, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji można poprawić jej stan. Warto tylko pamiętać, że wszelkie zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne wykonywać regularnie i starannie. Więcej informacji na https://ziaja.com/products/skin/naczynkowa

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here