Drzwi przesuwne bezramowe

Dziś drzwi przesuwne bezramowe szturmem zdobywają rynek budowlany, ponieważ są nowoczesną alternatywą dla klasycznych drzwi, które zajmują więcej miejsca i są mniej estetyczne. Branża budowlana pokochała drzwi przesuwne bezramowe za ich piękną estetykę.

Dlaczego drzwi przesuwne bezramowe?

Od wielu już lat, drzwi przesuwne uznawane są za dobrą alternatywę dla klasycznych skrzydeł, a zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy w danym pomieszczeniu zbyt wiele miejsca. A ze względu na to, że drzwi uznawane są za jeden z najważniejszych elementów wykończenia wnętrza, to ich wybór powinien być dokładnie przemyślany, zaś ich format dopasowany do rodzaju urządzanej przestrzeni, jej stylu, a nawet kolorystyki. Pamiętajmy też, że niestety, ale źle dobrane drzwi mogą znacznie ograniczyć funkcjonalność danego pomieszczenia, a w konsekwencji oczywiście też bardzo negatywnie wpłynąć na komfort mieszkańców. I właśnie w celu wyeliminowania tego typu problemów, jedną z opcji, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupu drzwi i urządzania mieszkania lub domu, są właśnie drzwi przesuwne bezramowe. Kiedyś bardzo często pomijane, dziś okazują się idealnym rozwiązaniem do wielu rodzajów wnętrz.

Co to są drzwi przesuwne?

Jak sama nazwa wskazuje, drzwi przesuwne, to specjalne drzwi, które “przesuwają się”, czyli otwierają i zamykają na linii ściany. W tego typu drzwiach ruch skrzydła drzwiowego jest znacznie ograniczony (można je przesuwać tylko w linii prostej). I to jest właśnie główny element, który odróżnia drzwi przesuwne od klasycznego modelu. Najważniejszą cechą tego rodzaju drzwi jest z kolei to, że drzwi przesuwne nie potrzebują przestrzeni w obrębie danego pomieszczenia (nie mają ograniczenia co do otwierania, ponieważ „ślizgają” się po ścianie).Cechą charakterystyczną tego modelu jest wiec to, że skrzydło drzwiowe nie otwiera się na pokój, a przesuwa się w obrębie prostej linii, która to wyznaczona jest przez ścianę (na niej bowiem zamontowane są drzwi przesuwne).

Do wyboru do koloru

Podobnie jak i w przypadku klasyczne drzwi wewnętrzne, tak i drzwi przesuwne dostępne są na rynku w wielu różnych modelach, które różnią się od siebie przede wszystkim tym, w jaki sposób są montowane. Możemy też wybierać spośród różnej stylistyki drzwi, kolorystyką, a także systemem prowadnic, czyli sposobem ich montażu.

Co ciekawe, niektóre drzwi przesuwne montowane są do ściany, a inne do sufitu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here