sobota, Luty 24, 2018

Mocne włosy i gęste, długie rzęsy? To proste!

0

Zmieniasz balsamy, szampony i tusze do rzęs w nadziei, że tym razem trafiłaś na kosmetyk idealny? Martwisz się, że przy każdym demakijażu oka coraz więcej rzęs zostaje na waciku? Zauważyłaś, że włosy stają się coraz słabsze a rzęsy – przerzedzone?

Dziś podpowiadamy co zrobić, aby włosy rosły zachwycając blaskiem i objętością, a rzęsy – gęstością i długością. Okazuje się, że to wcale nie jest skomplikowane, ani pracochłonne.

Dlaczego sprzątanie to dobry biznes?

0
sprzatanie biur w warszawie

Okazuje się, że firma sprzątająca może być w dzisiejszych czasach prawdziwą „żyłą złota”. Wszystko dlatego, że zmieniła się już sytuacja finansowa Polaków – zarabiamy coraz więcej, mamy równocześnie mniej czasu wolnego. W ujęciu B2B firmy już dawno rozpoczęły współpracę z profesjonalną branżą sprzątającą. Okazuje się, że zatrudnianie sprzątaczki na etat przestało być opłacalne. Co więcej, fachowe firmy, które świadczą usługi porządkowe, oferują o wiele lepszą jakość realizowanych zadań.

Rozwój branży sprzątającej w Polsce

Nie ma wątpliwości, że rynek usług sprzątających w Polsce jest w fazie prężnego rozwoju. Wylicza się, że jego wartość już w zeszłym roku przekroczyła 2 miliardy złotych. Rośnie popyt oraz podaż. Z usług sprzątających korzystają najczęściej firmy, które oszczędzają na współpracy na konkretne zlecenia i uzyskują jednocześnie najlepszą jakość. Usługi sprzątające zamawiają też coraz częściej osoby prywatne – to głównie młodzi Polacy w przedziale wiekowym 25-40 lat, mieszkający w dużych miastach, wykształceni. Wszystko przez to, że średnia cena sprzątania na zlecenie to 150 złotych. Biorąc pod uwagę współczesne zarobki i brak wolnego czasu, wydaje się, że korzystanie z usług firmy sprzątającej staje się powoli standardem.

Stawiamy na jakość

Co więcej, zmieniają się również stereotypy. Dzisiaj sprzątanie mieszkań i biur nie jest zawodem z „niższej półki”. Z całą pewnością nie jest powodem do wstydu, nie charakteryzuje się też niskimi zarobkami. Za sprzatanie biur w warszawie czy innym dużym mieście w Polsce można spokojnie zarobić co najmniej wynagrodzenie równowarte średniej krajowej. Pracę taką podejmują osoby odpowiednio wyszkolone, które znają techniki i potrafią sprawnie posługiwać się nowoczesnym sprzętem sprzątającym.

Widać wyraźnie, że Polacy zmienili podejście do sprzątania. Dzisiaj stawiamy nie tylko na estetykę, ale też bezpieczeństwo oraz higienę – to tak ważne zarówno w prywatnych domach, jak i w miejscu pracy. To dlatego coraz częściej korzysta się z usług profesjonalnych firm, które zatrudniają nie tylko wykwalifikowanych pracowników, ale używają również najlepszych środków czyszczących i urządzeń, które są doskonałym wsparciem podczas wykonywania obowiązków.

Dobre perspektywy na przyszłość

Ciekawostką jest również fakt, że Polska może cieszyć się naprawdę dobrą jakością wykonywanych usług sprzątających. Weźmy pod uwagę, że tak naprawdę branża ta dopiero się u nas rozwija. Wcześniej praktykowane było zatrudnianie pracowników sprzątających biura na cały etat albo korzystanie z usług sprzątaczek w domach prywatnych na zlecenia, ale bez żadnej umowy. Dzisiaj takie metody już się nie sprawdzają. Polska jest właśnie teraz idealnym przykładem rozwoju profesjonalnych firm. To sektor stosunkowo nowy, który jeszcze musi starać się o zainteresowanie potencjalnego klienta, ale ci najlepsi są już doceniani przez szerokie grono odbiorców.

Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych, gdzie usługi sprzątające za pieniądze popularne są od wielu lat, zauważa się właśnie teraz spadek popytu. Niektóre statystyki mówią nawet o 55% stratach zysków firm, które zajmują się prowadzeniem porządków. Wszystko przez świadczenie usług złej jakości. W Polsce na szczęście nie musimy się o to martwić, bo branża ta dopiero zaczyna rozwijać swoje skrzydła.

Karta paliwowa dla firmy

0

Karta paliwowa dla firmy – zarówno małej jak i dysponującej szerszą flotą pojazdów – to nie tylko pełna kontrola nad ponoszonymi wydatkami. Karta Shell dostępna na Fleetcor.pl przyspiesza procedury, ułatwia organizację transportu, umożliwia proste rozliczenie podróży służbowych, a przede wszystkim – zapewnia realne oszczędności.

Ograniczanie kosztów związanych z paliwami łączy przedsiębiorców niezależnie od branż prowadzonej działalności oraz stopnia rozwinięcia biznesu. To nieustanne poszukiwanie rozwiązań, które z jednej strony zapewnią bezproblemowe wykorzystanie pojazdu do codziennych zadań, ale z drugiej – nie będą generowały nadmiernych wydatków. Stąd dążenie do upraszczania procedur i minimalizacji kosztów. W ten trend karty paliwowe dla firm wpisują się doskonale.

Jak działa karta paliwowa

Zasięg kart paliwowych to tysiące stacji – należących zarówno do najbardziej rozpoznawalnych sieci jak i tych mniejszych. Dotyczy to całego kontynentu. Karta staje się więc naturalnym rozwiązaniem, które usprawnia codzienną pracę w skali nie tylko jednego kraju. Nie jest opcjonalnym gadżetem, a narzędziem istotnie wpływającym na działanie firm – szczególnie tych, których działalność w dużej mierze wymaga transportu, bezpośredniego kontaktu z klientami czy dostawcami.

Karta paliwowa to przede wszystkim bezpieczeństwo – widziane z kilku perspektyw. Jej posiadanie pozwala na bezproblemowe opłaty bezgotówkowe, a zarazem niewymagające firmowej karty kredytowej. Z drugiej strony: karta paliwowa to możliwość wykonania zakupów wyłącznie celowych i związanych z wykonaniem konkretnego zadania związanego z transportem.

Nie budzi więc ona żadnych zastrzeżeń w kontekście wykorzystania: nie posłuży do zakupów prywatnych, nie pozwoli również na wpisanie w wydatki firmowe nieprzewidzianych towarów. Zestawienie produktów, które można nabyć przy wykorzystaniu karty jest ściśle i precyzyjnie ustalone. Może obejmować nie tylko bezgotówkowe opłaty za olej napędowy czy benzynę, ale również opłacanie autostrad czy i innych przepraw w Europie. Rozszerzenie wariantu uzależnione jest wyłącznie od decyzji osób odpowiedzialnych za weryfikację wydatków.

Karty paliwowe są więc całkowicie bezpieczne z punktu widzenia właściciela firmy. Ma on pełną kontrolę nad wydatkami. Decyduje o wysokości kosztów, poszczególnych limitach – zmiany możliwe są szybko i w trybie on-line.

Zalety nie ograniczają się wyłącznie do uproszczenia i przyspieszenia procedur – choć właśnie z tym najczęściej kojarzone są podstawowe korzyści. Obejmują one również łatwość księgowania. Faktury zagraniczne korygowane są o podatek VAT; właściciel floty transportowej – czy też niewielkiej sieci stosowanej w małej firmie – może również precyzyjniej rozliczyć wydatki na paliwa czy też przypisać je konkretnie do konkretnych pracowników.

Karty paliwowe to również realne oszczędności. Ich używanie wiąże się z indywidualnie nadawanymi – i odpowiednio obniżonymi – cenami. Olej napędowy lub benzyna może być, dzięki rabatom jakie dają karty paliwowe, tańsza nawet o 10 procent. Atrakcyjne ceny są efektem wewnętrznych porozumień pomiędzy operatorami a podmiotami obsługującymi karty.

Co ważne, niższe ceny paliw nie ograniczają możliwości przedłużenia terminu zapłaty. Transakcje kartami paliwowymi – z założenia oczywiście bezgotówkowe – opłacane są na podstawie zbiorczych faktur z kilkunastodniowym terminem zapłaty. W efekcie zapłata za karty paliwowe następuje często niemal miesiąc po tankowaniu. W przypadku firm, dla których opłaty za paliwo stanowią dużą część comiesięcznych wydatków ponoszonych na działalność, możliwość przedłużenia okresu spłaty bezpośrednio wpływa na płynność finansową.

Jak wybrać kartę paliwową dla małej firmy

Karty paliwowe przez lata były domeną dużych firm – często przewoźników oraz przedsiębiorstw regularnie zajmujących się mniejszym transportem. Nowością są rozwiązania dla mniejszych podmiotów, nawet obejmujących jednoosobowe działalności gospodarcze. Niewielkie firmy coraz częściej mogą korzystać z kart paliwowych, których założenia opracowywane są właśnie z konkretnym założeniem udogodnień odpowiadających średniemu i małemu biznesowi.

Wybierając karty przede wszystkim warto kierować się jej potencjałem – możliwości poszczególnych operatorów często mogą różnić się detalami wpływającymi bezpośrednio na komfort użytkowników. Warto zweryfikować liczbę stacji, które zapewniają obsługę przy wykorzystaniu karty. Uwagę zwrócić trzeba na specyfikę poszczególnych punktów na mapie – nawet niewielkie firmy mogą potrzebować swobodnego dostępu do specjalistycznych dystrybutorów lub stacji przeznaczonych dla nietypowego, ciężkiego transportu.

Istotna – nie tylko dla małych firm – jest kwestia łatwości weryfikacji firmy. Karty paliwowe to kwestia zaufania: opóźniony termin zapłaty oraz możliwości zaciągnięcia sporych zobowiązań sprawiają, że operatorzy starają się maksymalnie zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami. Dobra karta paliwowa dla małej firmy nie powinna wiązać się z nadmierną weryfikacją oraz wysokim depozytem – w przypadku niewielkich przedsiębiorstw kwestia zabezpieczeń może być regulowana w łatwiejszy, prostszy sposób zdecydowanie lepiej odpowiadający ich możliwościom.

Karta paliwowa a formalności

Jak zorganizować karty paliwowe dla małej firmy szybko i bez wyjątkowych procedur? Wystarczy dostęp do internetu – cały proces przejść można składając zamówienie poprzez serwis internetowy. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie idealne m.in. dla właścicieli niewielkich firm, w których nie ma zespołów i działów odpowiedzialnych za kompleksową logistykę i drobiazgowe ustalanie warunków.

Możliwość szybkiego wygenerowania karty paliwowej daje Fleetcor – sprawdzony operator oferujący kilka różnych wariantów obsługi w zależności od wielkości i specyfiki konkretnego przedsiębiorcy. Internetowa rejestracja karty paliwowej zdecydowania usprawnia czas jej wydania. Dane oraz ich potwierdzenie – wraz z podpisaną umową – wystarczają do tego, by uruchomić działanie karty tuż po zamknięciu wszystkich formalności. Operatorzy umożliwiają oczywiście również kontakt bezpośredni z konsultantami, którzy – oprócz samej rejestracji – udzielają dodatkowych informacji i są w stanie rozwiać ewentualne niejasności.

Faktury za karty paliwowe dostępne są on-line: zarówno w formie elektronicznej wysyłanej na wskazane adresy poczty elektronicznej jak i poprzez portal. Serwis Fleetcor umożliwia praktycznie bezobsługowe generowanie dokumentów sprzedaży – przy czym opcjonalnie, dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań, zapewnia też faktury w formie papierowej i dostarczane pocztą.

Realne oszczędności dla firmy

Właśnie wysokość faktur często okazuje się argumentem, który przekonuje przedsiębiorców do stosowania kart paliwowych. Umożliwiają one realne oszczędności. Optymalizacja wydatków uzależniona jest od indywidualnych warunków oraz rozmiarów floty klientów. Operatorzy często mają jednak możliwość nie tylko stosowania ogólnie niższych przyjętych cen, ale także dodatkowych atrakcyjnych rabatów. Tak jest w przypadku Fleetcor; karta paliwowa euroShell zarejestrowana w okresie promocyjnym pozwala na obniżenie cen za litr paliwa nawet o 7 groszy. W przypadku firm z małą lub średniej wielkości flotą pojazdów – przy założeniu, że jej zużycie wynosi do 1,5 tys. l paliwa na miesiąc – to ponad sto zł netto oszczędności.

Warianty dopasowane do konkretnych potrzeb, obniżone koszty wraz ze skuteczniejszą kontrolą wydatków, szeroka sieć stacji paliw o sprawdzonej jakości produktów oraz pełne bezpieczeństwo transakcji – wszystko to sprawia, że karty paliwowe dla małych firm – takie, jak oferowane przez Fleetcor – stają się standardem. Rozwiązania będące dotychczas domeną głównie dużych firm transportowych wdrażane są w mniejszych przedsiębiorstwach, których właściciele cenią sobie szybkość całego procesu, łatwość obsługi oraz uproszczenie procedur związanych z księgowaniem.

Biokominki – stylowe ogrzewanie

0

Biokominki to niewątpliwie hit ostatnich lat w dziedzinie urządzania wnętrz. Szeroka oferta, wysoka jakość wykonania, atrakcyjna cena i brak technicznych barier w ich instalacji z pewnością przyczyniły się do rozwoju tego trendu.

Renowacja zabytków w celu zachowania ich wartości

0

Wiele zabytkowych budynków w naszym kraju znajduje się w opłakanym stanie. Choć trzeba przyznać, że wiele pod tym względem zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Wszystko za sprawą Unii Europejskiej. Dodatkowe fundusze europejskie pozwoliły włodarzom wielu miast w Polsce dokonać rewitalizacji kamienic zlokalizowanych w centrum.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę do Brazylii?

0

Brazylia to jeden z tych krajów Ameryki Południowej, do których chce się udać większość Europejskich turystów. To bowiem państwo niezwykłych kontrastów, w którym bujne lasy Amazonii, w jakich żyją potomkowie rdzennych Indian, łączą się z takimi metropoliami jak Rio de Janeiro- znanej ze swojej kultury karnawału. Nic zatem dziwnego, że wycieczka do Brazylii wiąże się z intensywnymi przygotowaniami. Najważniejszą ich część stanowi jednak spakowanie swojego bagażu.

Wycieczka Brazylia – co ze sobą zabrać?

1. Paszport- to podstawowy dokument, którego wymaga się od każdego turysty przyjeżdżającego do Brazylii. Zgodnie z wymaganiami brazylijskiego rządu paszport obcokrajowca musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i powinien zawierać przynajmniej jedną stronę wolną. Nie ma za to obowiązku posiadania wizy turystycznej.

2. Płaszcz przeciwdeszczowy, letnie ubrania oraz krem przeciwsłoneczny- brazylijski klimat jest bardzo wymagający. Zazwyczaj temperatura na zewnątrz nawet w wielkich miastach jest bliska tropikalnym upałom, często zdarzają się też bardzo obfite, tropikalne deszcze, na które trzeba być przygotowanym. Kremy z wysokim filtrem również są obowiązkowe na liście każdego turysty.

3. Bawełniany śpiwór lub moskitiera- jeśli zamierzamy organizować sobie nocleg w tanich, niewielkich hostelach, to cienki śpiwór bardzo się nam przyda. W przypadku zwiedzania okolic Amazonki niezbędny okaże się za to wygodny hamak oraz moskitiera, która skutecznie ochroni nas przed owadami.

4. Środki antyseptyczne- owady żyjące w Brazylii są szczególnie groźne dla Europejczyków, ponieważ ich ukąszenia mogą powodować gwałtowne i silne reakcje alergiczne. Na wszelki wypadek warto więc mieć zawsze przy sobie sprawdzone leki antyhistaminowe.

5. Zasilacz oraz przejściówka- każdy, kto był na wycieczce w Brazylii, doskonale wie, że sieć elektryczna w tym kraju jest bardzo niejednolita- w różnych stanach występują bowiem różne napięcia oraz typy kontaktów. Z tego powodu zawsze lepiej jest mieć własny przedłużacz oraz komplet najpopularniejszych modeli przejściówek.

Zeznanie podatkowe za 2017 r. – o tym musisz wiedzieć!

0

Składanie zeznań podatkowych to obowiązek, z którego musi wywiązać się w określonym terminie każdy podatnik w Polsce. Wiadomo jednak, że przepisy zmieniają się – i to również trzeba mieć na uwadze. O czym zatem należy pamiętać, wypełniając deklarację za 2017 r.?

Rozliczaj się w terminie

Na rozliczenie pit 2017 podatnicy mają określony czas – w zależności od wykorzystywanego formularza. Ponad 80 proc. polskich podatników rozlicza się na formularzu PIT-37 – w ich przypadku terminem składania zeznań jest 30 kwietnia. Z kolei podatnicy składający PIT-28, PIT-28/A, PIT-28/B, PIT-16A i PIT-19A muszą wyrobić się do 31 stycznia. Nieco inaczej wygląda to u płatników – a więc podmiotów przekazujących informacje o rozliczeniach podatkowych osób, które są u nich zatrudnione lub którym płatnicy wypłacali wynagrodzenie.

Deklaracje za 2017 r. – najważniejsze zmiany

Wypełniając pity 2017, nie wolno zapomnieć o pewnych zmianach, jakie w tym obszarze nastąpiły. Przede wszystkim w deklaracji za 2017 r. inna jest  kwota wolna od podatku. Do tej pory większości podatników przysługiwała kwota 556,02 zł, obecnie natomiast jej wysokość jest ściśle powiązana z dochodem i mieści się w przedziale od 0 zł do 1188 zł. Ponadto zmianom uległy m.in. zapisy i warunki odliczania ulgi na krew, ulgi na badania i rozwój, a także zasady zwolnień podatkowych dla studentów w związku z wyjazdami za granicę i uzyskiwaniem stypendiów etc. Na stronie https://www.pitax.pl/e-pity/ znajduje się szereg przydatnych informacji dotyczących rozliczeń za 2017 r.

Oszczędzaj czas i rozliczaj się online

Wielu podatników obawia się, że w związku z powyższymi modyfikacjami nie sprostają należycie obowiązkowi wypełnienia deklaracji podatkowej. Nie da się ukryć, iż wypełniając pit 2017 w sposób tradycyjny – czyli ręcznie – ryzyko popełnienia błędów jest spore. Czy da się tego uniknąć? Polecanym rozwiązaniem są e pity – deklaracje składane drogą elektroniczną. Z opcji tej Polacy korzystają coraz chętniej – przy rozliczaniu się za 2016 r.  na formę online zdecydowało się ponad 8 mln osób. Jakie będą dane za 2017 r.? Czas pokaże, aczkolwiek należy się spodziewać, że liczba ta wzrośnie.

Program https://www.pitax.pl/pity-2017/ to funkcjonalne narzędzie dostępne bezpłatnie dla każdego, kto chce się rozliczyć z fiskusem w szybki i wygodny sposób. Aplikacja uwzględnia wszystkie rodzaje dochodów, co z pewnością jest niemałym ułatwieniem np. dla osób pracujących za granicą czy prowadzących działalność gospodarczą. Ponadto na podstawie udzielonych przez użytkownika informacji dobiera właściwe druki, a także wylicza wysokość podatku wraz z należnymi podatnikowi ulgami.

Pomoc drogowa – analiza rynku krakowskiego

0

O tym, jak bardzo jest potrzebna i pomocna kierowcom nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Jej funkcjonowanie umożliwia usunięcie uszkodzonego pojazdu i przetransportowanie go do warsztatu lub na posesję właściciela, w sytuacji kiedy nie może on być dopuszczony do dalszego ruchu np. w wyniku skali zniszczenia spowodowanego stłuczką. Pomoc drogowa, bo o niej oczywiście mowa, to nierzadko jedyna możliwość odholowania uszkodzonego pojazdu z miejsca wypadku lub awarii oraz naprawy niektórych usterek.

Pomoc drogowa w Krakowie i okolicach stanowi niezwykle rozbudowany i zróżnicowany wachlarz możliwości. Świadczy o tym ilość ogłaszających się firm na stronie https://pomocdrogowa.info/pomoc-drogowa-krakow. Dzięki ogromnemu wyborowi i dużej konkurencji, każdy kierowca, niezależnie od typu prowadzonego pojazdu silnikowego znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie.

Wśród propozycji usług można znaleźć kilka różnych czynności. Zanim zdecydujemy się na wybór firmy, warto zapytać czy rzeczywiście realizują usługę, której potrzebujemy. Nie wszystkie przedsiębiorstwa wypisały bowiem te same czynności w swoich portfolio, co nie znaczy, że ich nie realizują, być może nie traktują ich jedynie jako usług flagowych. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim awaryjne otwieranie pojazdu czy dowóz benzyny. Nie wszystkie firmy też wyraźnie zaznaczają, że podejmują się wyciągnięcia auta z rowu lub postawienia go na koła. Drobne prace naprawcze też nie należą do standardu wszystkich firm. Choć zdecydowana większość przedsiębiorstw traktuje je jako jedną z podstawowych usług, to niektóre firmy nie świadczą takich czynności.

Pralka za rozsądną cenę – poradnik kupującego

0

Na rynku sprzętu AGD dostępnych jest wiele modeli pralek. Różnią się one zarówno pod względem budowy fizycznej, jak i w kwestii technologicznej. Można wybrać pralkę ładowaną od przodu lub od góry, o pojemności bębna do 4kg lub nawet taką, która pomieści aż 9 kg prania. Charakteryzują się one różną budową bębna, szerokością i głębokością. Pralki różnią się też pod względem posiadanych trybów prania i dodatkowych funkcji, a także reprezentują odmienne klasy energetyczne. Jak kupić dobrą pralkę za rozsądne pieniądze? Wskazówki i porady znajdziesz w tekście poniżej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze pralki jest jej wielkość. Powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znaleźć oraz do wielkości rodziny, która będzie z tej pralki korzystać. Dla singla wystarczający okaże się bęben o pojemności do 4-5 kg. Z kolei dla rodziny z dwójką lub większą odpowiednia będzie pralka o pojemności do nawet 9 kg.

Bardzo ważny jest także typ pralki. Na rynku dostępne są pralki ładowane od przodu lub od góry. Te pierwsze są nieco większe i mogą mieć bardzo pojemny bęben. Można również wykorzystać ich blat jako dodatkową półkę. Pralki, do których pranie wkłada się od przodu, doskonale nadają się do zabudowy i ukrycia w szafce łazienkowej. Z kolei pralki ładowane od góry zajmują znacznie mniej miejsca i są idealne do małych łazienek. Wybór odpowiedniego modelu uwarunkowany jest przede wszystkim dostępną przestrzenią, na której ma znajdować się pralka.

Sparwdź ofertę sklepu Vobis na https://vobis.okazjum.pl/

Jakie programy i funkcje są przydatne?

Nowoczesne pralki posiadają wiele dodatkowych funkcji i programów prania. Wybierając idealny model, dopasowany do potrzeb Twoich i Twojej rodziny, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na dostępne programy prania. Na liście powinny znaleźć się przede wszystkim te podstawowe i najważniejsze, niezbędne do codziennego użytku. Dobrze, aby Twoja pralka posiadała takie tryby jak pranie wstępne, które doskonale sprawdza się w przypadku mocno zabrudzonych ubrań, opóźniony start, szybkie pranie, tryb ekonomiczny czy pranie wełny i delikatnych rzeczy.
Wśród dodatkowych funkcji pralki przydatne okazać mogą się opcje:  zabezpieczenie przed dziećmi, pranie bąbelkowe, elektroniczny wyświetlacz czy synchronizacja pralki ze smartfonem, co daje możliwość zdalnego włączenia załadowanego sprzętu w czasie przebywania poza domem.

Cena i klasy energetyczne

Podczas zakupu pralki do gospodarstwa domowego warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Najlepiej wybrać taką, która posiada jak najwięcej plusów, czyli A+++. Oznaczenie tego rodzaju daje gwarancję, że podczas prania zostanie zużyte mniej wody i prądu, co pomoże zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach. Dzięki temu nieco wyższa cena pralki szybko się zwróci. Dlatego też warto pamiętać, że wybierając pralkę należy wziąć pod uwagę nie tylko jej cenę, ale również koszty użytkowania i wybrać najbardziej optymalną kombinację przy konkretnym typie pralki, która będzie idealna do naszego domu.

Przy poszukiwaniach wymarzonej pralki warto sparwdzić ofertę hipermarketów. Korzystną ofertę sprzętu AGD posiada sklep https://tesco.promoceny.pl/

Noworoczne postanowienie – zaczynam oszczędzać!

0

Oszczędzanie nie powinno być jedynie chwilowym pomysłem. To nawyk, który powinniśmy wdrożyć jako metoda zarządzania finansami. Co ciekawe, to właśnie odkładanie pieniędzy jest jednym z najczęściej wymienianych postanowień noworocznych. Sprawdź, jak oszczędzać regularnie i wytrwać w noworocznym postanowieniu.