poniedziałek, Grudzień 11, 2017

Finanse Polaków – czy mamy oszczędności na „czarną godzinę”?

0

Każdego roku publikowane są wyniki sondaży, które jasno wskazują na postawy finansowe Polaków. Niestety nie mamy dużych powodów do zadowolenia. Chociaż oszczędzamy coraz częściej, to nadal nie są to sumy wystarczające na godne życie seniora czy załatanie dziury budżetowej w obliczu „czarnej godziny”. Poznaj szczegółowe wyniki badań.

Obóz windsurfingowy w zimie? Tak, to możliwe!

0

Zima to okres, który bardziej kojarzy nam się z jazdą na sankach, wyjściem na lodowisko czy wyjazdem na narty, a nie z pływaniem na desce. Myli się jednak ten, kto myśli, że windsurfing można uprawiać tylko wiosną i latem.

Jak udekorować dom na Święta?

0

Najwłaściwsza odpowiedź brzmi: niepowtarzalnie – tak, aby udekorowany na Święta dom cieszył oko i duszę, aby zachwycić, choć odrobinę, samego siebie, co nie jest wcale proste, bo w końcu co roku ma się przecież do dyspozycji zazwyczaj te same ozdoby i dekoruje się te same wnętrza…

Niepowtarzalny wystrój domu można uzyskać kupując nowe ozdoby na Święta i / lub wykazując się inwencją i poświęcając trochę czasu na przykład na przygotowanie własnych dekoracji. W każdym z tych przypadków jednak warto pamiętać o stylu, aby nie przesadzić z ilością świątecznych ozdób i by nie tworzyły one w domu chaosu, tylko dawały ładny, spójny efekt wizualny i budowały przyjazny klimat przywołujący uroczystą i ciepłą atmosferę Świąt i końca roku. Można je dobierać kluczem kolorystycznym (skupiając się na przykład tylko na ozdobach czerwonych i złotych czy biało-srebrnych) lub powiedzmy kierując się ich stylem albo materiałem, z którego są wykonane (wybierając do domu na przykład tylko świąteczne ozdobny ceramiczne, drewniane, słomiane albo te, które nawiązują do jakiegoś stylu wystroju wnętrza (ekologiczny, skandynawski, vintage etc.).

Świetlne ozdoby na święta do domu

W wielu domach ubrana choinka jest jedynym świątecznym akcentem. To trochę za mało. Można poświęcić parę chwil i przekonać się, że o wiele bardziej magiczny nastrój da się wyczarować niewiele większym nakładem pieniędzy, czasu i sił. Najłatwiej osiągnąć spektakularny efekt przy pomocy światła. Poza lampkami choinkowymi ważną rolę odgrywają tu różnego rodzaju podświetlane ozdoby świąteczne, lampiony czy wreszcie także tradycyjne świece. Warto pamiętać też, że światełka nie muszą być zawieszone wyłącznie na choince. Jako świąteczna dekoracja domu świetnie sprawdzają się również łańcuchy i kurtyny świetlne powieszone na przykład wzdłuż zasłon, barierek czy poręczy. Ich walory tworzenia intymnego klimatu są doceniane zresztą w wielu domach przez cały rok. Popularne kule cotton balls mogą być bowiem nie tylko świątecznym akcentem, ale także atrakcyjną dekoracją sypialni czy pokoju dziecięcego.

Tradycyjne świece, świeczniki (kupione czy też zrobione własnoręcznie) pasują wszędzie i do każdej uroczystej okazji, ale tutaj – uwaga! Jeżeli wystrój, na przykład podczas wigilijnej kolacji, ma być wyjątkowy, świeczki muszą dawać wystarczającą ilość światła. Ustawienie tylko dwóch czy trzech niewielkich świeczników w różnych punktach pokoju nie przynosi raczej zasowalających efektów. Dla właściwego klimatu takich niewielkch świeczek powinno być kilkanaście, a niekiedy nawet (zależnie oczywiście od wielkosci pomieszczenia) kilkadziesiąt.

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne

To obowiązkowy punkt przygotowań do Świąt – zwłaszcza, jeżeli w domu są małe dzieci. Wspólna dekoracja domu, stołu czy ogrodu jest dla nich nie lada atrakcją. W tym wypadku warto postawić na nieograniczoną wyobraźnię i stworzyć coś niebanalnego z całkiem banalnych rzeczy.

Pewnie niewielu osobom przychodzi to do razu do głowy, ale na przykład… makarony są bardzo wdzięcznym materiałem do wykonywania różnego rodzaju ozdób świątecznych. Choinka z makaronu w formie kokardek, wykończona przyklejonym do niej delikatnym łańcuchem lub jego fragmentami może być wspaniałą i – co najważniejsze – oryginalną dekoracją każdego stołu. Makaronowe muszelki idealnie sprawdzają się w roli choinkowych gwiazdek (zwłaszcza po uprzednim spryskaniu ich złotym sprayem). Niezwykle prostą i efektowną zarazem dekorację każdego w zasadzie wnętrza stanowią (dobrane wedle własnego gustu) bombki i inne ozdoby choinkowe zawieszone na różnej długości sznurkach przywiązanych do gałęzi przytwierdzonej do ściany lub podwieszonej pod sufitem… Pięknie się to prezentuje i pasuje do dowolnego wystroju, bo dobór odpowiednich ozdób może nawiązywać do stylu danego pomieszczenia nawet wtedy, gdy wybiera się spośród dostępnych w sklepach gotowych zestawów.

Fot. Pinterest, Leroy Merlin.

Zewnętrzne dekoracje świąteczne

Prezentują się najlepiej w towarzystwie białego, puchatego śniegu, ale cóż… od jakiegoś czasu do stworzenia nastrojowego klimatu musi wystarczyć fakt, że jest ciemno, a w takiej scenerii każde światło wygląda przecież niezwykle klimatycznie. Świecące drzewo w ogrodzie, girlandy świateł zwieszające się nad wejściem do mieszkania lub okalające frontową fasadę domu są stuprocentową gwarancją powodzenia. Nastrojowy klimat jest mocniejszy, jeżeli w przypadku kilku niezależnych ozdób w ogrodzie i na domu lampki mają ten sam kolor – dekoracja wygląda wtedy gustownie i unika się chaosu.

Do dyspozycji jest obecnie w sklepach niezliczona ilość świecących ozdób świątecznych – począwszy od prostych łańcuchów świetlnych, podobnych do tych wieszanych na choinkach tylko przystosowanych do zewnętrznych warunków atmosferycznych, poprzez girlandy umieszczane nad drzwiami bądź na krawędziach dachu, aż po skomplikowane ozdoby wykonane ze świetlnych węży – przedstawiające zazwyczaj motyw bożonarodzeniowy: renifery, sanie, gwiazdy, świąteczne prezenty etc. Najbardziej zaawansowaną technologicznie dekoracją świąteczną są zewnętrzne projektory LED wyświetlające świąteczne motywy.

Kilka sprytnych pomysłów – jak szybko udekorować dom na Święta

  • Na czas Świąt w miejsce lampy nad stołem można powiesić na sznurach lub choinkowych łańcuchach jedną – albo lepiej – kilka latarenek.
  • Zawieszenie choinkowych lampek pionowo na karniszu (pomiędzy zasłonami) wystarczy do stworzenia nastrojowego światła we wnętrzu.
  • Jeżeli jest taka możliwość, można postawić kilka lub kilkanaście małych świeczek, latarenek wzdłuż schodów – to świetny sposób na ładne oświetlenie wnętrza.
  • Zewnętrzne ozdoby świąteczne prezentują się pięknie również na drzewkach liściastych i większych krzewach. Efekt jest bardziej widoczny, ponieważ na gałęziach nie ma liści, a jeżeli dodatkowo światełkami owinięty jest pień – mamy gotową latarnię ogrodową w magicznej scenerii.

______________________________________

Więcej inspiracji na www.leroymerlin.pl/dekoracja-wnetrz/dekoracje-i-ozdoby-swiateczne,a1256.html

Artykuł sponsorowany.

Sposoby na poprawienie wyglądu skóry

0

Bycie ładnym często jest celem dla wielu osób – to świetny sposób na poprawienie poczucia własnej wartości i pewności siebie! Każdy jest piękny i ważne jest, aby pamiętać, że nie tylko to, co na zewnątrz sprawia, że ​​jesteśmy ładni. Sposób, w jaki traktujesz innych ludzi, w jaki sposób cię widzą jest również ważny. Dowiedz się, jak traktować ludzi tak, jak chcą być traktowani, poprawiając ich zaufanie i wygląd.

Spać dużo. Dobry wypoczynek może drastycznie poprawić wygląd. Większość dorosłych potrzebuje około ośmiu godzin snu, ale nastolatki mogą potrzebować do dziesięciu. Jeśli ciągle czujesz się zmęczony, spróbuj pójść spać trochę wcześniej każdej nocy, a poczujesz się całkowicie wypoczęty rano.

Pij co najmniej 8 filiżanek wody dziennie. Utrzymanie pełnego uwodnienia sprawi, że będziesz wyglądać lepiej, oczyszczając skórę, poprawiając zdrowie włosów i paznokci oraz utrzymując zdrowie swojego ciała. Picie sody, kawy lub soku, spróbuj zastąpić wodą, dopóki nie wypijesz co najmniej 8 kubków.

Alkohol i kofeina są szczególnie złe dla twojego wyglądu. Unikaj ich, jeśli starasz się wyglądać lepiej!

pasazmamy

Odpowiednio zbilansowana dieta

0

Kształć się. Każdy dzień jest okazją do zdobycia trochę wiedzy. Nie stresuj się.

Spróbuj przekąsek takich jak seler, spala więcej kalorii niż zyskuje. Zwiększ swoje spożycie przeciwutleniaczy w celu zwalczania wolnych rodników, które są związane z rakiem, chorobami serca, miażdżycą tętnic, innymi chorobami.

Naucz się utrzymywać dietę i plan ćwiczeń. Wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że zdrowe nawyki żywieniowe mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi, zarządzaniu lub poprawą chronicznych chorób i utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia. Ale dieta zawierająca bardziej przetworzone, mniej pożywne pokarmy może prowadzić do przyrostu masy ciała i złego stanu zdrowia. [1] Jeśli chcesz rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe, dokonaj drobnych zmian w dłuższym okresie. Musisz skoncentrować się na jedzeniu spójnych, dobrze wyważonych posiłków i jedzeniu różnorodnych produktów spożywczych. Pomoże to zapewnić, że zużywa się wystarczających składników odżywczych, aby wspierać organizm i codzienne czynności. Rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych to świetny sposób na poprawę zdrowia i może być tylko kilka drobnych zmian.

bodyandmind.pl

Z wizytą u weterynarza

0

Upewnij się, że zwierzę pochodzi z wiarygodnego źródła. Lepiej jest zabrać zwierzaka ze schronu, a nie z domowego sklepu lub hodowcy, ponieważ ratuje życie. Jeśli chcesz, aby zwierzę pochodziło od hodowcy, upewnij się, że mają doświadczenie w pracy. Przyjmując zwierzę z dowolnego miejsca, upewnij się, że jest zdrowy, to w dużej mierze pomoże w dłuższej perspektywie. . Niezależnie od tego, czy z wiarygodnych stron internetowych, książek czy lekarzy weterynarii ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz. Na przykład nikt nie powinien dostać szczeniaka bez szczeniaka-proofing ich domu lub nie dostać książkę o dombreaking! Upewnij się, że Twoje informacje są dokładne, i upewnij się, że masz zalety i wady w każdym wyborze. W przeciwnym razie utrzymanie zdrowia i szczęścia Twojego zwierzaka byłoby niezwykle trudne!

Daj dziecku swoje ujęcia, które potrzebujesz, a także odpowiednią opiekę. Poświęć dzień na oczyszczenie swojego zwierzaka, zadzwoń do lekarza weterynarii, a nawet godzinę do parku. Opieka psychologiczna jest tak samo ważna, jak opieka fizyczna, dlatego należy stale pobudzać swoje zwierzaki do nowych gier, zabawek, dźwięków, miejsc i sztuczek!

umalgosi.pl

Wygodnie kupowanie ubrań w internecie

0

Kupowanie ubrań w Internecie jest szybkie, proste i wygodne. Coraz więcej osób wybiera je zamiast chodzenia po sklepach lub bazarkach. Dlaczego tak się dzieje?

Masz swój styl

W sieci można znaleźć wiele ubrań, których kroje, kolorystyka i fasony są odmienne od tych, które spotyka się w popularnych sklepach sieciowych. Dzięki temu nie podąża się ślepo za trendami mody, lecz ma się swój indywidualny styl, którego nie kopiuje się wprost ze sklepowych wystaw.

Potrzebujesz nietypowego rozmiaru

Osoby bardzo wysokie i bardzo szczupłe bądź niskie i puszyste, zwykle nie znajdują w tradycyjnych sklepach ubrań w odpowiednim rozmiarze. W przypadku ubrań damskich, zwykle oferta sieciówek obejmuje rozmiary od 34 do 44, a kobiety noszące inne rozmiary są zmuszone poszukiwać strojów gdzie indziej. Dodatkowo ubrania damskie z sieciówek są szyte na wzrost od około 160 do 175 cm, dlatego panie niższe i wyższe wyglądają w nich nie najlepiej.

Lubisz polskie marki

W Internecie bez trudu można znaleźć wysokiej jakości ubrania polskich projektantów. Często są to stroje produkowane w niewielkich seriach, dzięki czemu można się nimi wyróżnić z tłumu. Ponadto kosztują niewiele więcej lub tyle samo co odzież sprzedawana w sieciówkach, gdyż są dostępne jedynie w sprzedaży internetowej.

Chcesz oszczędzać pieniądze

Odzież kupowana w Internecie jest tańsza niż odzież sprzedawana w sklepach stacjonarnych. Dotyczy to zarówno ubrań z sieciówek, jak i odzieży importowanej. Nierzadko za to samo ubranie kupione online płaci się o połowę mniej niż w tradycyjnym sklepie. Dodatkowo często dostawa zamówionych ubrań jest darmowa, a ich zwrot lub wymiana w przypadku złego dobrania rozmiaru przebiegają bez żadnych problemów.

Jak odpowiednio nawozić tuje?

0

Iglaki należą do roślin ozdobnych, które bardzo chętnie sadzimy w swoich ogrodach. Do najbardziej popularnych iglaków bez wątpienia należy żywotnik zachodni potocznie nazywany tują. Tuje, tak jak inne iglaki są roślinami zimozielonymi. Do tego nie mają one dużych wymagań i dostępne są w wielu odmianach. Nic więc dziwnego, że spotykamy je w ogrodach na terenie całego kraju.

Jakie kredyty bierzemy najczęściej?

0

Każdego czekają zakupy, których nie możemy sfinansować z własnych środków i posiłkujemy się cudzymi. Banki proponują wiele kredytów, nieustannie poszerzając swoją ofertę – możemy wziąć m.in. kredyt gotówkowy, studencki, hipoteczny, samochodowy, konsumpcyjny czy też kredyt dla rolnika. Zobacz, o jakie kredyty wnioskujemy najczęściej.

Czym jest fotografia reklamowa?

0

Pomimo tego, że pojęcie to wydaje się wręcz oczywiste – z naszego doświadczenia wynika, że wiele osób nie patrzy na fotografię reklamową wystarczająco szeroko. Może się wydawać, że jej celem są zdjęcia, które po prostu znajdują swoje miejsce w reklamach, lecz jest to stwierdzenie zbyt ogólne i rozmywa ono potężne możliwości tego rodzaju fotografii.