piątek, Maj 25, 2018

Jak kupować telewizor – przewodnik 2018

0

Planujesz zakup nowego telewizora, ale kompletnie gubisz się w gąszczu obco brzmiących terminów? Nie wiesz, czym różnią się telewizory QLED od OLED, czym jest kwantowa kropka, input lag co to takiego przewód optyczny i jak to się dzieje, że czerń wyświetlana przez urządzenia RTV może być bardziej lub mniej czarna? Sprawdź ten przewodnik a dowiesz się, co jest naprawdę istotne podczas zakupu telewizora.

Jak wyliczyć kwotę wolną od podatku?

0

Kwota wolna od podatku została wprowadzona przez ustawodawcę, jako możliwość zmniejszenia zobowiązań podatkowych. W ten szczególny sposób, ustawodawca stara się wspierać określone podmioty, a w szczególności – opieką otaczając najsłabsze z nich. Jeszcze do niedawna, kwota wolna od podatku posiadała ściśle określoną wartość, z której można było skorzystać. Obecnie zasady zostały zmienione i kwota wolna od podatku zależy od różnych czynników, a także jej wysokość również pozostaje zmienna. Jak prawidłowo wyliczyć oraz jak skorzystać z kwoty wolnej od podatku?

Latem akumulator też może się rozładować!

0

Chociaż rozładowany akumulator kojarzy się głównie z zimowym czasem i gigantycznymi mrozami, to nie można zapominać, że wiele baterii rozładowuje się także latem. O czym to świadczy? Z pewnością o tym, że coś w naszym samochodzie pobiera energię. Co to może być i jak się przed tym chronić?

Uprawiamy maliny – poradnik

0

Warzywa i owoce z własnego ogródku to marzenie wiele osób. Jeżeli masz kawałek ziemi, który możesz zagospodarować na ogród warzywny i owocowy, latem będziesz mógł kosztować malin. Dowiedz się, jak uprawiać krzewy malinowe.

Dermatoskopia, czyli o wartości profilaktyki

0

Dzisiaj coraz większa ilość lekarz w pełni zgodna jest co do tego, że profilaktyka jest najważniejsza. Jeśli dbamy o siebie, uważamy na wszelkie niepokojące oznaki to ryzyko, że zachorujemy na coś poważnego, znacznie maleje.

Galeria handlowa Bronowice w Krakowie, czyli idealne miejsce na zakupy

0

Poszukujesz idealnego miejsca na zakupy w Krakowie? Miejsca, w którym będziesz mógł w szybki i wygodny sposób odwiedzić swoje ulubione sklepy i kupić wszystko to, czego aktualnie potrzebujesz? W takim razie idealnym wyborem na pewno okaże się Galeria Bronowice!

Czy warto zainwestować w iPhone X?

0

iPhone X to obecnie jeden z najdroższych telefonów dostępnych na rynku. Jego zakup to poważna inwestycja. Podpowiadamy, czy warto wydać pieniądze na ten telefon.

Czy palety z tworzywa sztucznego są tak samo wytrzymałe, jak palety z drewna?

0

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule – tak, palety plastikowe są tak samo wytrzymałe, jak i te tradycyjne, drewniane. Można powiedzieć nawet, że są praktyczniejsze i zdecydowanie bardziej higieniczne – a to oznacza, że również branża spożywcza nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania!

Zalety palet z tworzywa sztucznego, na podstawie porównania do palet drewnianych

  • Higieniczność
  • Pierwszą zaletą, o której wspomniano już we wstępie, jest higieniczność. Palety plastikowe są zdecydowanym liderem w tej dziedzinie. Dlaczego? Dlatego, że porównując je do drewnianych, nie odpadają im żadne „plastikowe drzazgi” ani inne kawałki plastiku. Nie zawierają w sobie gwoździ, wkrętów czy innych metalowych elementów – a to daje gwarancję, że nic nie skoroduje ani nie uszkodzi przewożonego ładunku.

    Mówiąc o higienie, warto też zwrócić uwagę na to, że plastik da się łatwo oczyszczać. Nie ma więc mowy o tym, że powstanie na nim – niebezpieczna dla zdrowia – pleśń czy grzyb. Takie palety plastikowe można z powodzeniem dezynfekować i nic im się nie stanie. Nie uszkodzą się, nie zmienią swojej formy. Dlatego też są one odpowiednie do transportowania produktów spożywczych, gdyż w stu procentach spełniają rygorystyczne wymagania stawiane przez prawo odnośnie branży żywieniowej.

  • Ekologiczność
  • Zarówno palety z tworzywa, jak i skrzyniopalety składane, są w pełni ekologiczne. Co to oznacza? Otóż to, że zużytą paletę można w stu procentach poddać utylizacji i przetopić ją na przykład na kolejną paletę lub inny wyrób z tworzywa sztucznego. Taka sytuacja zapobiega powstawaniu góry śmieci, które jedynie zanieczyszczają środowisko.

    Co więcej, palety plastikowe są wykonywane z tworzywa sztucznego. A to oznacza, że ani żadne drzewo, ani żadna inna roślina nie ucierpi. Przyroda zostanie nienaruszona, a to z kolei przełoży się na zdrowie ludzi i zwierząt.

  • Żywotność
  • Skrzyniopalety składane, wykonane z plastiku są bardziej wytrzymałe niż te wyprodukowane z naturalnego drewna. Zwykle palety z tworzywa, przy normalnym stosowaniu w naturalnych warunkach, są w stanie przetrwać nawet do 10 lat! Drewniane nierzadko rozpadają się już po 1 – 2 latach regularnego użycia. Dodatkowo, plastikowe nie wymagają aż tylu napraw i konserwacji, co drewniane. Dlatego też, z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że plastikowe – choć droższe – są bardziej opłacalne.

Gdzie kupić?

Palety plastikowe są do nabycia za pośrednictwem strony . Dostępne są we wszystkich, standardowych rozmiarach, określonych między innymi w normie PN-EN 13698.

Jak tanio kupić auto? Sprawdź

0

Coraz więcej Polaków rezygnuje z zakupu używanych samochodów na rzecz fabrycznie nowych aut. Chociaż nabycie pojazdów z salonu wiąże się z większym wydatkiem, istnieją sposoby pozwalające kupić samochód dużo taniej. Dowiedz się, co możesz zrobić.

Zakaz handlu w niedziele dodatkowym paliwem dla e-commerce?

0

Za nami dwie pierwsze niedziele z zakazem handlu. Na razie nie wiele można powiedzieć o ich wpływie na rozwój rynku e-commerce w Polsce. Po prostu minęło zbyt mało czasu. Ale wystarczająco dużo, by zastanowić się nad perspektywami.