wtorek, Październik 16, 2018

Jak prowadzić i czy warto pisać blog o życiu?

0
Jak prowadzić i czy warto pisać blog o życiu?

Blogi internetowe to bardzo popularne formy do pisania w sieci. Obojętnie czy prowadzisz bloga o życiu czy jest to blog firmowy zależy Ci na tym, aby dotrzeć ze swoimi treściami do jak największej liczby odbiorców. Zwiększać zasięg swojego bloga możecie za pomocą pozycjonowania i interesujących, wartościowych merytorycznie artykułów blogowych.

Jaki powinien być blog o życiu?

Blog o życiu może mieć przeróżny charakter, może to być nasz dziennik albo pamiętnik, ale może to być też blog o tematyce lifestylowej, gdzie piszemy ogólnie o dobrym jedzeniu, ciekawym spędzaniu wolnego czasu, o aktywności fizycznej czy też o podróżach. Tego typu blogi są bardzo pożądane przez internautów, którzy z czasem stają się zaciekłymi czytelnikami bloga o życiu. Jeśli pragniemy założyć swojego bloga i ma być to właśnie blog o życiu powinniśmy kierować się autentycznością. Ludzie najbardziej w takiej formie pisemnej nie uznają sztuczności, dlatego pisząc bloga kierujmy się sercem i tym co nam w duszy gra.

Jak sprawić, żeby blog był chętnie czytany?

Jak wiemy internauci często zanim coś przeczytają w sieci, najpierw przeglądają treści, dlatego warto każdy tekst opatrzyć atrakcyjną grafiką czy zdjęciem. Żyjemy w świecie kultury obrazkowej, dlatego pamiętajmy o tym jak ważna w dzisiejszych czasach jest szata ikonograficzna. Drugim krokiem, aby nasz blog był chętnie czytany na którym powinniśmy się skupić to zainteresowanie czytelnika ciekawym tekstem. Powinien on być klarowny i przejrzysty oraz łatwy w odczytaniu, pisany przystępnym językiem. Mniej w tej sytuacji znaczy więcej. Najbardziej w blogach o życiu liczy się przekaz – jak w każdej formie pisemnej. Czytelnik chce się czegoś wartościowego dowiedzieć, a jednocześnie przy tym się dobrze bawić. Aby to było możliwe, warto pamiętać, że doza poczucia humoru jest jak najbardziej wskazana, ludzie w dzisiejszym świecie mają bardzo dużo problemów i oczekują, że my ich zrelaksujemy swoimi artykułami blogowymi, że zabierzemy ich w miejsca w których nie mogą być, że pokażemy coś odkrywczego, że sprawimy iż zwykły szary dzień będzie przyjemniejszy.

Możemy pisać o wszystkim byle nie w ponury i przygnębiający sposób. Oczywiście możemy też dzielić się na naszym blogu o życiu porażkami, jakimiś przykrościami losu bo życie się z nich też składa, są jego nieodzownym elementem. Jednak wszystko zależy w jakiej formie będziemy o tym mówić czy będzie to porażka przedstawiona jako droga do sukcesu czy porażka jako po prostu porażka, która nic nie wnosi do naszego życia. Blog o życiu to wymagająca forma pisarska, dlatego powinniśmy publikować regularnie i po to aby wyrobić swój warsztat pisarza, ale też i po to by czytelnik nie musiał długo czekać i się zniechęcać do naszej twórczości. Aby, nas chętnie czytano musimy być sobą i przede wszystkim wierzyć w siebie, bo jeśli my nie będziemy wierzyć to nikt inny też nie uwierzy w nas i w nasze przesłanie blogowe (przez co nigdy nie zaistniejemy w sieci internetowej).

Wycena mieszkania – co powinniśmy o niej wiedzieć?

0
Wycena mieszkania - co powinniśmy o niej wiedzieć?

Decydujesz się na sprzedaż mieszkania? W takim razie z pewnością masz wątpliwości co do ceny za jaką powinieneś je sprzedać.

Lodówki – zastosowania i możliwości

0
Lodówki – zastosowania i możliwości

Nowoczesne lodówki to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, mające do zaoferowania bardzo wiele funkcji usprawniających przechowywanie żywności. Można śmiało powiedzieć, że systemy, w które wyposażane są chłodziarki, wprowadzają je na wyższy poziom, dający nowe możliwości.

Nie można nie stwierdzić, że wprowadzane systemy są naprawdę zachęcające. Specjalne szuflady przedłużające trwałość produktów, wysokiej jakości wyposażenie, kostkarki do lodu, czy winiarki – to naprawdę brzmi ciekawie. Czy te wszystkie rozwiązania przydają się w praktyce? A może producenci lodówek chcą w ten sposób po prostu zachęcić nas do wyboru droższej chłodziarki? Jak często wykorzystywane są wprowadzone technologie? Dowiedzmy się wspólnie!

Innowacyjne rozwiązania

Zarówno każdy fan technologii, który wie wszystko o najnowszych modelach smartfonów, czy komputerów, ale również każdy, kto lubi praktyczne podejście do życia, na pewno zainteresuje się urządzeniami AGD nowej generacji. Te rozwiązania są kierowane do nas wszystkim, bo każdy przecież ma chłodziarkę w swoim domu. Dziś skupimy się przede wszystkim na lodówkach, które mogą naprawdę zadziwić swoimi możliwościami.

Wszystko w zasięgu ręki

Zacznijmy od tego, jak przechowujemy produkty w naszych lodówkach. Na pewno wiele z nas przyzna się, że po zakupach pakuje żywność do lodówki bez konkretnego zamysłu. Właśnie przez to często jedzenie może nam gdzieś umknąć za innymi produktami, zapominamy o nim, a ono się psuje. Aby tego uniknąć, producenci podsuwają nam szereg rozwiązań. Jednym z nich są szuflady BioFresh, w których można przechowywać zarówno owoce i warzywa, jak również mięso i ryby, a także produkty mleczne.

Funkcjonalne przechowywanie

Oprócz tego, nowoczesne lodówki posiadają trwałe wyposażenie GlassLine, czyli półki wykonane z wytrzymałego, satynowego szkła, relingi ze stali nierdzewnej oraz estetyczne wykończenia z tworzywa sztucznego. Całość nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko, ale również umożliwia praktyczne przechowywanie, np. dzięki półce na butelki, czy słoiki z blokadą utrzymującą je w pozycji pionowej, czy też VarioBoxy, czyli pojemniki z możliwością zmiany ich położenia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na: http://www.liebherr.aged.com.pl/liebherr/lodowki/.

W trosce o środowisko

W ostatnich latach bardzo wiele mówi się o ochronie środowiska. Nie bez znaczenia pozostaje zatem, w jaki sposób są projektowane lodówki. Otóż bardzo często wszystkie ich części wykonane z tworzyw sztucznych są specjalnie oznaczane, by ułatwić proces recyklingu. Oprócz tego ciepło wykorzystywane do produkcji urządzeń, odprowadzane jest do obiegu, jako energia grzewcza. Co więcej, producenci tworzą lodówki z wysoką klasą energetyczną, nastawione na wieloletnie funkcjonowanie oraz wysoką efektywność.

Funkcjonalne i wydajne lodówki to nie tylko obietnica

Technologie, które usprawniają przechowywanie żywności można wymieniać bez końca. Część z nich jest kwestią potrzeb. Jeśli jesteś smakoszem wina lub cygar, możesz zainwestować w dodatkową przestrzeń do ich przechowywania. Często odwiedzają cię znajomi i pijecie zimne napoje? Kostkarka na pewno okaże się przydatna. Natomiast rozwiązania przedstawione powyżej, uławiające przechowywanie i dbające o środowisko, sprawdzą się na pewno u każdego. Przede wszystkim pozwolą na znaczną oszczędność pieniędzy i zapobiegną marnowaniu się żywności. Dowiedz się więcej na: http://www.liebherr.aged.com.pl/.

Zalety e-deklaracji, czy warto przejść na formularz online?

0
Zalety e-deklaracji, czy warto przejść na formularz online?

XXI wiek to czas Internetu, komputerów, mediów społecznościowych i komunikatorów. Zakupy online, płatność rachunków z faktur przychodzących na maila. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka nowoczesności również w sprawach urzędowych. Odpowiedzią na te potrzeby była reforma administracji, nazwana reformą e-administracji. Ustawodawca zaproponował nowoczesne rozwiązania, w tym możliwość składania deklaracji podatkowych w wersji elektronicznej i przesyłania ich przez Internet. Tak w dużym uproszczeniu można przedstawić historię powstania e-PITów. Czy w 2018 roku można je nazwać sukcesem? Dlaczego warto zastanowić się nad skorzystaniem z e-deklaracji?

Szybko i wygodnie

Do najważniejszych zalet systemu e-PITy zaliczone są szybkość i wygoda wypełnienia oraz wysyłki. Zasady określają, że każdy podatnik ma prawo wyboru e-deklaracji, jako sposobu swojego spełnienia obowiązku deklaracyjnego wobec organów skarbowych. Oznacza to w skrócie, że każdy może z tej opcji skorzystać. Co więcej, praca może odbywać się na własnym sprzęcie komputerowym, którego nie trzeba specjalnie przygotowywać, czy kupować na tę okazję. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu komputerowego, kasy, ani żadnych innych narzędzi, poza własnym komputerem. Dodatkowo, oczywiście ze względów technicznych pojawiają się pewne wymogi systemowe, ale sprosta im większość typowych PC’tów, czy laptopów. Na rynku pojawiają się nawet specjalne aplikacje stworzone do pracy na tabletach, czy smartfonach. By zacząć pracę, podatnik musi zainstalować na swoim sprzęcie specjalną aplikację, czy inaczej oprogramowanie do wypełnienia PIT. Potem, po skończonej pracy, ma możliwość podpisania oraz przesłania formularza nadal „przez komputer” i za pomocą sieci Internet. W wielu przypadkach nie jest wymagany elektroniczny podpis kwalifikowany.

Łatwo i prosto

Co ważne, do wyboru podatnika należy, z jakiej aplikacji do pracy nad swoim e-PITem skorzysta. Ma zasadniczo dwie opcje. Po pierwsze, może zainstalować aplikacje proponowane przez Ministerstwo Finansów. Alternatywnie, może skorzystać z programów komercyjnych zapewnianych przez wiele firm finansowych, informatycznych, czy księgowych. Która z opcji jest lepsza? Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Zależy to od indywidualnej sytuacji każdego z podatników. Aplikacje Ministerialne są dostępne dla każdego i są bezpłatne. Są jednak stworzone jako ogólny program i muszą być w miarę elastyczne, jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe, itp. Dlatego program z założenia nie może być zbyt rozbudowany. Programy komercyjne są dostępne na płytach CD lub do ściągnięcia w Internecie i  bardzo często również są udostępniane bezpłatnie. Mogą bardziej dostosować się do potrzeb użytkownika i stanowić różne wersje, czy pakiety oprogramowania. Należy jednak pamiętać, żeby korzystać tylko z zaufanych, renomowanych źródeł, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego e-PITa.

Podsumowanie i rekomendacje

Bez względu na wybór aplikacji do wypełniania deklaracji, sposobu jego wypełnienia, skorzystania z opcji wstępnego wypełnienia PIT, czy opcji Twój e-PIT, podatnik zawsze powinien pamiętać o konieczności zabezpieczenia swoich danych oraz weryfikacji poprawności swojej deklaracji. PIT zawiera przecież nasze poufne dane, a wstępnie przygotowywane formularze opierają się na informacjach przekazywanych przez pracodawców i inne podmioty, które też mogły się pomylić.

Bardzo łatwo znaleźć opinie na temat produktu czy producenta.

Jakie parametry okien są najważniejsze?

0
Jakie parametry okien są najważniejsze?

Wybierając okna, nie patrz jedynie na estetykę ich wykończenia.

Popularne prezenty dla taty

0
Popularne prezenty dla taty

Chociaż tata jest zazwyczaj jedną z najważniejszych osób w życiu kobiety, zakup prezentu dla niego często sprawia nam kłopot. Dużo łatwiej wybrać nam prezent dla mamy lub partnera, a przecież tacie z okazji świąt czy urodzin również chcemy podarować coś, co sprawi mu radość. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych upominków, które często sprawdzają się w tej roli.

Książka związana z hobby

Jeżeli Twój tata pasjonuje się historią i wyrwany ze snu potrafi podać z pamięci każdą ważną historyczną datę, z pewnością z przyjemnością przyjmie nową pozycję do swojej biblioteczki. W tym przypadku staraj się jednak kupować nowsze pozycje lub zapoznaj się wcześniej z posiadanymi przez niego zbiorami. Prawdziwemu pasjonatowi niewiele umknie, ale jeśli uda Ci się kupić wyjątkowo rzadką lub nieznaną mu jeszcze książkę, na pewno się ucieszy. Oczywiście ta sama zasada dotyczy też innych zainteresowań, które w mniejszym lub większym stopniu, związane są z czytaniem.

Męska biżuteria

Wśród popularnych prezentów, które kupujemy naszym tatom, możemy wymienić męską biżuterię. Jej wybór jest całkiem spory i z pewnością będziemy w stanie dobrać coś odpowiedniego. W sklepie z biżuterią męską znajdziemy sportowe i klasyczne zegarki, spinki do mankietów, a także ciekawe bransolety. Nierzadko zdarza się też, że sklep z biżuterią męską oferuje dodatkowo usługę graweru, dzięki czemu możemy ozdobić wybrany przedmiot wyrażającym naszą miłość i szacunek napisem. Ważne jest również, aby swój wybór oprzeć na znajomości tego co lubi lub jak się ubiera nasz tata. Sklep z biżuterią męską bardzo łatwo znaleźć w sieci, chociaż w większym mieście też nie powinnaś mieć problemu z jego zlokalizowaniem.

Perfumy

Ulubione perfumy to częsty wybór, gdy kupujemy prezent dla taty. Na pewno nie raz widziałaś buteleczkę, z której korzysta i dobrze jest zrobić z tej wiedzy użytek. Dobrej jakości perfumy mogą być sporym wydatkiem, dlatego taki prezent z dużym prawdopodobieństwem go ucieszy. Możesz też zaszaleć i kupić zbliżony lub całkowicie nowy zapach, chociaż w tym przypadku przydatna będzie znajomość jego gustu. Tańszą alternatywą dla perfum są wody perfumowane, które chociaż charakteryzują się mniejszą trwałością, wciąż bardzo dobrze spełniają swoje zadanie.

Kto pyta, nie błądzi

Wciąż nie jesteś pewna jaki prezent byłby najbardziej odpowiedni dla Twojego taty? Zapytaj się wprost, co chciałby otrzymać. Nie tylko prezenty-niespodzianki przynoszą radość, a bezpośrednia odpowiedź bardzo ułatwi Ci zadanie. Poza tym, dzięki temu zyskasz pewność, że prezent się spodoba.

Integracja pracowników – najlepsze sposoby na budowanie dobrych relacji w zespole

0
Integracja pracowników – najlepsze sposoby na budowanie dobrych relacji w zespole

Nie ma wątpliwości, że spotkania integracyjne są niezbędny, by nawiązać i utrzymać odpowiednie relacje z pracownikami.

Chrupiąca panierka do kurczaka i marynata

0
Chrupiąca panierka do kurczaka i marynata

Holly Powder oferuje marynatę i panierkę do kurczaka i ryby, dzięki którym każdy właściciel lokalu gastronomicznego będzie mógł przygotować w krótkim czasie smaczne i apetyczne dania.  

ABC opłaty emisyjnej. Czy ceny paliw pójdą w górę?

0
ABC opłaty emisyjnej. Czy ceny paliw pójdą w górę?

Ceny paliw na stacjach od kilku miesięcy przekraczają 5 zł za 1 litr. Wszystko wskazuje na to, że będą kolejne podwyżki – na początku czerwca 2018 roku Sejm przyjął ustawę wprowadzającą opłatę emisyjną. Na czym będzie polegać i dlaczego może wpłynąć na podwyżkę cen? Dowiedz się więcej.

Osuszacze i oczyszczacze powietrza – wszystko co warto widzieć

0
Osuszacze i oczyszczacze powietrza - wszystko co warto widzieć

Kupno osuszaczy i oczyszczaczy powietrza staje się coraz popularniejsze w naszym klimacie. Dlaczego warto sięgać po te urządzenia? Jaka jest między nimi różnica? Który sprzęt lepiej kupić na początek? Warto zapoznać się ze specyfiką konkretnych urządzeń, by móc odpowiedzieć na te pytania.

Osuszacze powietrza

Osuszacze to urządzenia, które powinno stosować się w miejscach o zbyt dużej wilgotności. Dobra wilgotność dla organizmu ludzkiego powinna mieścić się w przedziale 40-60%. W momencie, gdy wilgotność wzrasta, możemy zacząć czuć się źle. Nadmierna wilgoć wywiera niekorzystny wpływ na organizm człowieka – sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów oraz zwiększa szansę zachorowania np. na astmę czy na alergię. Zbyt duża wilgotność jest niebezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, maluchy jednak odczują dyskomfort o wiele szybciej niż osoby pełnoletnie. Warto dbać o jakość powietrza – jeśli mieszkasz w starej kamienicy czy blisko piwnicy, gdzie wilgoć często jest większa, zadbaj o jakość powietrza dzięki osuszaczowi. Dobry osuszacz powinien osuszać powietrze na zasadzie kondensacyjnej. Tak działa na przykład osuszacz powietrza le70, który odprowadza wilgoć z powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się wody kondensacyjnej na ścianach i oknach.

Jak działają osuszacze?

Działanie osuszaczy jest bardzo proste. Początkowo urządzenie schładza wilgotne powietrze do temperatury poniżej temperatury rosy. Później para wpływa do zbiornika na wodę umieszczonego w oczyszczaczu powietrza. Tam zostaje osuszana i schładzana, a następnie powietrze nagrzewa się ponownie do temperatury pokojowej, staje się suche i wtedy oczyszczacz odprowadza je z powrotem do pomieszczenia.

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza mają nieco inną funkcję. Ich zadaniem jest odfiltrowanie zanieczyszczeń, które mogą pojawić się w pomieszczeniu. Do takich zanieczyszczeń zalicza się na przykład sierść, bakterie, kurz i pyłki. Ponadto oczyszczacze dobrze zbierają też nieprzyjemne zapachy unoszące się w powietrzu. Aby urządzenie działało efektywnie, powinno posiadać odpowiednią ilość filtrów. Przykładowo, oczyszczacz powietrza beurer lr 300 oczyszcza powietrze dzięki trzywarstwowemu systemowi filtrowania. Pierwszą warstwę stanowi filtr HEPA, który dezynfekuje powietrzę. Druga warstwa to filtr z aktywnym węglem, a trzecia – filtr wstępny. Dzięki takiemu systemowi oczyszczacz dogłębnie przefiltrowuje powietrze i wypuszcza je – doskonale oczyszczone –  z powrotem do pomieszczenia. Oczyszczacze mogą działać przez cały dzień, nawet pod naszą nieobecność. Warto wybierać modele, które mogą włączać się automatycznie – do takich urządzeń należy właśnie oczyszczacz powietrza beurer lr 300, który dodatkowo jest w stanie dostosować moc działania do stanu powietrza w pomieszczeniu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza? Przede wszystkim na to, czy pracuje on stosunkowo cicho. Oczyszczaczy można używać również w nocy, ale musimy pamiętać o tym, by wybierać urządzenia, które nie przeszkadzają podczas snu. Do takich sprzętów należy na przykład oczyszczacz powietrza beurer lr 200, który pracuje bardzo cicho, a w momencie, gdy oczyści powietrze do odpowiedniego poziomu, sam się wyłącza. Dzięki temu urządzenie to z powodzeniem można stosować również w sypialni czy w pokoju dziecięcym.

Jakie efekty daje stosowanie oczyszczacza?

Przede wszystkim oczyszczacz daje gwarancję, że powietrze w pomieszczeniu faktycznie będzie odpowiednie dla organizmu ludzkiego. W okresie jesienno-zimowym, gdy smog atakuje również nasze mieszkania, powinniśmy pamiętać o zapewnieniu sobie powietrza odpowiedniej jakości. Jeśli nie da się tego zrobić np. poprzez spacer (bo jakość powietrza jest zła w całym mieście), to warto zainwestować w oczyszczacz powietrza dobrej jakości.

Autor: Pozycjoneria.pl Mariusz Zakrzewski. Artykuł powstał z udziałem właściciela sklepu medycznego Kredos.